Robert Kiyosaki predstavil odvážnu predpoveď pre toto aktívum

  • Robert Kiyosaki predpokladá nárast ceny zlata až o 655 % počas ekonomickej krízy.
  • Varuje pred kolapsom systému po tom, čo FED odkúpil dlhopisy za 50 miliárd dolárov.
  • Kiyosaki vidí v Bitcoine výhodu vďaka jeho obmedzenému množstvu a nezávislosti.
Novinky Robert Kiyosaki predpovedá rast týchto aktív
Robert Kiyosaki predpovedá rast týchto aktív. Zdroj: shutterstock.com/Who is Danny a youtube.com/therichdadchannel
Coinfactory PC banerCoinfactory mobil baner

Robert Kiyosaki, známy autor bestselleru Bohatý otec, chudobný otec, predpovedá dramatický nárast hodnoty zlata až na 25 000 dolárov za uncu. Ako uvádza magazín Finbold, tento nárast by znamenal až 655 % zhodnotenie. Dôvodom má byť blížiaci sa ekonomický kolaps, ktorý podľa Kiyosakiho ohrozí finančnú stabilitu miliónov ľudí.

Robert Kiyosaki stavil na zlato

Vo svojom vyjadrení na platforme X Kiyosaki tvrdí, že americký Federálny rezervný systém musel odkúpiť dlhopisy v hodnote 50 miliárd dolárov vlastnými prostriedkami, ktoré nazval falošnými peniazmi. Tento krok označil za dôkaz zlyhávania finančného systému a dôvod, prečo by investori mali hľadať útočisko v komoditách, ako je zlato.

Rok 2025 je pre zlato mimoriadne silný – jeho cena vzrástla o viac než 26 %. Tento rast je spojený s neistotou na trhoch a zvýšeným dopytom po bezpečných aktívach. Kiyosaki tvrdí, že práve zlato ponúka ochranu pred infláciou a znehodnotením meny.

Kolaps, ktorý stále nenastal

Zaujímavosťou je, že hoci Kiyosaki dlhodobo varuje pred kolapsom a infláciou, realita je zatiaľ miernejšia. Hlavné akciové indexy ako S&P 500 v posledných rokoch rástli a hyperinflácia v USA nenastala. Napriek tomu ostáva Kiyosaki verný alternatívnym aktívam.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 75 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Prečo zlato dlhodobo rastie

Zlato rastie najmä v čase ekonomickej neistoty, keď investori hľadajú bezpečný prístav pre svoje peniaze. Inflácia, klesajúca dôvera v fiat meny a geopolitické napätie (napr. vojny či konflikty) zvyšujú záujem o zlato ako stabilné aktívum.

Zlato neustále rastie

Zlato neustále rastie. Zdroj: tradingview.com

Hlavné dôvody rastu sú nasledovné:

  • Ekonomická neistota: V čase kríz, recesií alebo finančných problémov sa investori obracajú k zlatu ako bezpečnému prístavu, ktorý si udržiava hodnotu aj pri poklese iných aktív.
  • Inflácia a znehodnocovanie meny: Keď ceny rastú a mena stráca svoju kúpnu silu, zlato slúži ako ochrana majetku, pretože si udržiava reálnu hodnotu v čase.
  • Znižovanie úrokových sadzieb: Nižšie úroky znižujú výnosy z dlhopisov a vkladov, čím sa investícia do zlata stáva atraktívnejšou, hoci neprináša pravidelný výnos.
  • Geopolitické napätie: Vojny, konflikty a politická nestabilita zvyšujú dopyt po zlate ako po univerzálnom a celosvetovo uznávanom aktíve.
  • Dopyt z rozvojových krajín: V krajinách ako Čína a India je zlato dôležité nielen ako investícia, ale aj ako súčasť kultúry, darov a šperkov, čo podporuje globálny dopyt.
  • Obmedzená ponuka a ťažobné náklady: Ťažba zlata je čoraz nákladnejšia a zložitejšia. Ak sa dopyt zvyšuje, no ponuka stagnuje, cena zlata prirodzene rastie.
Bitcoin má údajne ešte väčší potenciál než zlato

Okrem zlata Robert Kiyosaki poukazuje aj na striebro a Bitcoin. Predpovedá, že striebro môže dosiahnuť 70 dolárov za uncu a Bitcoin porastie až na 1 milión dolárov. Podľa neho ide o logický vývoj v čase, keď klasické meny strácajú dôveru investorov.

Ak sa viac zaujímate o zlato, odporúčame vám pozrieť sa aj na nasledujúce video:

Okazio PCKvakomat mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.