Ripple sľubuje zisky, avšak dlhodobá investícia môže byť riziková

Novinky Ripple sľubuje zisky, avšak dlhodobá investícia môže byť riziková.
Ripple sľubuje zisky, avšak dlhodobá investícia môže byť riziková. Zdroj: shutterstock.com/Blueee77
BitmarketsAnycoin mobil banner

V súčasnosti asi neexistuje kryptoinvestor, ktorý by nemal skúsenosti s Ripple (XRP). Podľa nezávislej ratingovej agentúry Weiss Ratings to nie je zlá investícia. Aspoň čo sa týka strednodobých vyhliadok. Existujú ale veľké výzvy z dlhodobého hľadiska.

Hodnotenie XRP

Spoločnosť Weiss Ratings začala od januára tohto roku uvádzať rating kryptomien. Kým Bitcoin mal na začiatku pomerne nízky rating C+, nedávno bol upgradovaný na B-. Samozrejme strhával na seba najväčšiu pozornosť. Agentúra tiež klasifikovala veľa ďalších kryptomien. Ripple bol ohodnotený známkou C a neskôr získal rating B+.

Ripple je dobrá investícia

V poslednej dobe sa vo Weiss Ratings zamerali na tretí najpopulárnejší digitálny token Ripple, ktorý má v súčasnosti trhovú kapitalizáciu viac ako 27 miliárd USD.

Juan M. Villaverde, redaktor Weiss Ratings, ktorý sa venuje kryptomenám od roku 2012, píše:

“V najbližšom období to nie je zlá investícia. Čo ma ale upútava, je to, ako majitelia XRP dúfajú, že budú profitovať z dlhodobej trajektórie Ripple.”

Villaverde poznamenáva, že investície do XRP by mohli v krátkom čase priniesť slušné výnosy. Lenže existujú dve veľké dilemy, ktoré by sa nemali ignorovať.

Viac sa môžte dozvedieť na našich stránkach

Dve dilemy dlhodobej investície do Ripple

Po prvé

Materská spoločnosť Ripple sa vo veľkej miere spolieha na uzatváranie zmlúv s bankami a finančnými inštitúciami, čím im pomáha znižovať náklady a čas transakcií.

No sieť RippleNet je len akýmsi prevodníkom, ktorý sa používa na prechod od fiatu na XRP a späť na fiat. Okrem toho banky nie sú povinné používať token XRP pre tieto transakcie.

V skutočnosti môže byť pre každú fiat menu vydaná úplne nová sada tokenov. Tento proces nazývaný “tokenizing” obchádza potrebu používať primárne XRP.

Po druhé

Možno jedným z najväčších problémov, ktorému čelí Ripple je to, že je v skutočnosti centralizovaný. To znamená, že na rozdiel od Bitcoinu, je oveľa menej odolný voči útokom regulátorov.

Zablokovať XRP je relatívne jednoduché

Ak banky uvidia, že je Ripple hrozbou pre ich existujúci obchodný model, jednoducho začnú používať vlastné digitálne tokeny na zníženie nákladov a zvýšenie rýchlosti transakcií.

Teda aj napriek tomu, že globálne siete ako SWIFT sú na technologicky nižšom stupni ako RippleNet, jednoducho XRP nebude potrebný, pretože nadnárodné inštitúcie a vlády môžu vydať svoje vlastné tokeny, aby si udržali plnú kontrolu nad svojimi menovými systémami.

Záver

Naozaj môžeme s istotou povedať, že zákaz decentralizovaných kryptomien je takmer nemožný. Pre Ripple a jemu podobné kryptomeny, ktoré vykazujú silné znaky centralizácie, to ale neplatí. Treba znova zopakovať, že investovanie do kryptomien so sebou prináša aj svoje riziká, s ktorými musí každý investor počítať.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook, prípadne Instagram,  alebo Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Zdroj: http://bitcoinist.com/

Kvakomat PC bannerKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.