Revolúcia vo svete kryptomien? Tieto altcoiny môžete získať aj „zadarmo”

Kategorie: PR články
Kryptomeny vieš získať aj zadarmo
Kryptomeny vieš získať aj zadarmo. Zdroj: shutterstock.com/Creativan/Kaspars Grinvalds

PR článok spoločnosti TaskChain. Altcoiny sa v posledných rokoch stávajú čoraz populárnejšími a prinášajú inovácie v oblasti digitálnej ekonomiky. Tieto digitálne meny vytvárajú nové možnosti a ponúkajú alternatívy v oblastiach, o ktorých by sa nám pred rokmi ani nesnívalo. Ich rastúca popularita je dôkazom dynamického vývoja vo svete kryptomien, kde už Bitcoin ani zďaleka nie je jediným hráčom.

Všetko začalo Bitcoinon

Bitcoin je digitálna kryptomena a platobný systém, ktorý bol vytvorený v roku 2008 anonymným vývojárom alebo skupinou vývojárov pod pseudonymom Satoshi Nakamoto. Je preto najznámejšou kryptomenou na svete, ktorá otvorila dvere celému svetu.

Bitcoin je decentralizovaný, čo znamená, že nie je riadený žiadnou centrálnou autoritou alebo vládou. Transakcie sú overované prostredníctvom siete počítačov (tzv. „minerov”), ktoré riešia komplexné matematické problémy. Keď sú tieto problémy vyriešené, transakcie sú zapísané do „verejnej digitálnej knihy”, známej ako blockchain.

Jeden z hlavných rysov Bitcoinu je jeho obmedzená zásoba. Maximálny počet Bitcoinov, ktoré môžu byť niekedy v obehu, je 21 miliónov. To znamená, že hodnota Bitcoinu môže stúpať, keď sa dopyt zvyšuje.

Bitcoinové transakcie sú tiež pomerne rýchle a môžu byť realizované za nízke poplatky, čo je v porovnaní s tradičnými platobnými systémami veľkou výhodou. Okrem toho sú transakcie s Bitcoinom pseudonymné, čo znamená, že identita osôb, ktoré transakcie vykonávajú, zostáva skrytá.

Avšak, ani Bitcoin nie je bez rizík. Jeho hodnota je veľmi nestabilná a môže sa dramaticky meniť za veľmi krátky čas. Okrem toho, hoci je pseudonymný, nie je úplne anonymný, čo znamená, že transakcie môžu byť v istých prípadoch sledované a spojené s konkrétnymi osobami.

Bitcoin halving bude už o 216 dni

Bitcoin halving bude už o 216 dni. Zdroj: coinwarz.com

Jedným z najväčších dôvodov na optimizmus ohľadom ceny počas najbližších mesiacov je, že Bitcoin čoskoro očakáva ďalší halving (zníženie odmeny pre ťažiarov v danom bloku na polovicu z pôvodných 6,25 na 3,125 BTC).

Ten očakávame už v polovici apríla 2024, pričom všetky predchádzajúce halvingy boli hlavným katalyzátorom rastu na kryptomenovom trhu. Nasledujúci halving spôsobí pokles odmien za blok na 3,125, čím sa zníži nová ponuka Bitcoinov na polovicu a zvýši sa tým dopyt, čo môže mať za následok nárast hodnoty BTC.

Kontroverzný Toncoin

Toncoin je digitálna kryptomena, ktorá bola vyvinutá a uvedená na trh v rámci blockchain projektu s názvom Free TON. Ten bol vytvorený ako open-source a samoregulačný, teda bez účasti konkrétnej spoločnosti alebo individuálneho vývojára.

Samotná kryptomena Toncoin bola dizajnovaná tak, aby bola rýchla, bezpečná a efektívna, s vysokou kapacitou a nízkymi poplatkami. Jej hlavným cieľom je poskytnúť decentralizovanú alternatívu k tradičným platobným systémom a bankám.

Free TON platforma, na ktorej je Toncoin založený, je založená na protokole TON (Telegram Open Network), ktorý bol pôvodne vyvinutý spoločnosťou Telegram. Hlavným zámerom tohto protokolu je poskytnúť vysoko škálovateľnú a flexibilnú infraštruktúru pre rozvoj a implementáciu rôznych decentralizovaných aplikácií (dApps) a smart kontraktov.

Toncoin bol vo svojich počiatkoch predmetom kontroverzií. Jeho pôvodný vývoj a predaj bol totiž zastavený americkým Úradom pre cenné papiere a burzy (SEC), ktorý argumentoval tým, že ponuka mincí TON predstavovala nelegálnu ponuku cenných papierov.

Avšak po tom, čo bol projekt prepustený do komunity ako open-source, bol znovu spustený pod názvom Free TON a kryptomena Toncoin sa stala súčasťou tohto nového projektu. Free TON teraz funguje ako decentralizovaná komunita vývojárov, ktorí spolupracujú na vývoji a inovácii platformy a kryptomeny.

Historicky cenový vývoj kryptomeny Ton

Historicky cenový vývoj kryptomeny Ton. Zdroj: coinmarketcap.com

Napriek tomu, že Toncoin je stále relatívne mladou kryptomenou, už vykazuje značný potenciál. Jeho technológia, rýchlosť a flexibilita z neho robia silného hráča na trhu kryptomien. Fakt, že je manažovaný a vyvíjaný decentralizovanou komunitou, tiež zvyšuje jeho atraktivitu pre tých, ktorí hľadajú skutočne decentralizované finančné riešenia.

OKB poskytujúci viaceré benefity

OKB je kryptomena, ktorú vydala spoločnosť OKX, jedna z najväčších svetových kryptomenových búrz. OKB, ako natívny token tejto burzy, slúži ako prostredník na uľahčenie transakcií a poskytuje užívateľom rôzne výhody a privilégiá.

OKB funguje na Ethereum blockchaine a je postavený na štandarde ERC20. Táto kryptomena je dôležitou súčasťou ekosystému OKX, pretože umožňuje užívateľom získať rôzne benefity, ako napríklad zľavy na poplatky za obchodovanie, účastniť sa špeciálnych eventov a zúčastňovať sa na rozhodovaní o budúcnosti burzy.

OKB bola uvedená na trh v apríli 2018 a odvtedy zaznamenala významný rast. Okrem svojej funkcie ako natívny token burzy sa OKB používa aj v mnohých ďalších aplikáciách, ako sú napríklad platby za služby a produkty, investičné možnosti a ďalšie.

Kryptomena OKB dlhodobo rastie

Kryptomena OKB dlhodobo rastie. Zdroj: coinmarketcap.com

Investície do OKB môžu priniesť niekoľko výhod. Prvou je, že vlastníctvo OKB umožňuje užívateľom prístup k exkluzívnym funkcionalitám na burze OKX, ako sú napríklad zľavy na poplatky za obchodovanie. Ďalšou výhodou je, že OKB je celosvetovo uznávaná a obchodovaná kryptomena, čo z nej robí likvidné a prístupné digitálne aktívum.

TaskChain ponúka kryptomeny zadarmo

Zatiaľ čo o vyššie spomenutých altcoinoch ste už určite počuli, zabúdať nesmieme ani na „nováčikov”, ktorí v sebe ale skrývajú obrovský potenciál. Jedným z nich je aj Taskchain, ktorý sa o priazeň investorov pokúša jednou mimoriadne silnou zbraňou — gamifikáciou.

Úloha na platforme Taskchain

Úloha na platforme Taskchain. Zdroj: taskchain.co

Gamifikácia je proces pridávania herných prvkov do niečoho, čo nie je hrou, s cieľom zvýšiť zapojenie a záujem. Toto môže zahŕňať pridávanie bodov, odmien, súťaží alebo iných herných mechanizmov do marketingu, vzdelávania, práce alebo iných aspektov života. Cieľom gamifikácie je urobiť niečo viac zábavné a atraktívne, aby ľudia chceli stráviť viac času alebo úsilia danou činnosťou. A ako to súvisí s TaskChainom?

Predstavte si svet, v ktorom si môžete zarobiť príjem navyše, a to plnením rôznych úloh. Ako keby ste boli súčasťou nejakej vašej obľúbenej videohry. Možno to znie ako sen, no s TaskChain je to realita.

Cieľom TaskChain je vytvoriť virtuálny priestor, v ktorom môže každý ľahko nájsť širokú škálu možností dodatočného príjmu a dostávať platby v kryptomenách. Využíva blockchain Ethereum, ktorý a je postavený na štandarde ERC20.

>>Nakúpiť kryptomeny TASKC teraz<<

Token TASKC je taktiež súčasťou ekosystému decentralizovaných aplikácií (DApps), búrz, a ďalších blockchainových platforiem. Táto integrácia odomyká nespočetné množstvo možností.

TaskChain navyše disponuje viacerými skvelými funkciami, ktoré z neho robia oveľa viac, než len „ďalší altcoin”. Jednou z nich je Quest2Earn, inovatívna funkcia, ktorá spája vzrušenie z hrania hier so zarábaním. V rámci nej budete plniť rôzne zaujímavé questy, a odmenou vám budú tokeny.

Používatelia majú pritom slobodu výberu úloh, ktoré s nimi rezonujú. Úlohy budú rozdelené do kategórií (napr. nakupovanie, cestovanie, vzdelávanie, eventy atď.). Každá úloha bude mať vopred určenú odmenu vo forme skúsenostných (XP) bodov a tiež odmeny v kryptomenách.

Ďalšou famóznou funkciou je Work2Earn. Tá ponúka možnosť maximalizovať váš zárobkový potenciál. Stačí, ak budete poskytovať cennú spätnú väzbu, stanete sa testerom nových funkcií alebo budete navrhovať nejaké vylepšenia, ktoré by mohli byť prospešné pre celú komunitu.

Samozrejme ale nesmieme zabudnúť ani na to, že tokeny nebudú vašou jedinou odmenou. Získať budete môcť aj unikátne NFT, ktoré budú mať definovaný koeficient, ktorý zvýši zárobok používateľa z určeného zdroja v rámci platformy (alebo aj z viacerých zdrojov).

Znie to zaujímavo, však? TaskChain stojí za vyskúšanie nielen pre nadšencov altcoinov, ale aj pre milovníkov videohier. Investovať do tejto kryptomeny je ale priam ideálne pre ľudí, ktorí by privítali nejaký vedľajší príjem.

Obrovskou výhodou TaskChainu je tiež to, že po investovaní môžete získať ďalšie tokeny zadarmo, a to zapojením sa do súťaže trvajúcej počas celého predpredaja na ich webovej stránke.

Ak by vás odrádzalo, že projekt je v anglickom jazyku, pomocou ticketu na Discorde môžete požiadať o pomoc v českom alebo slovenskom jazyku. Projekt má totiž medzi moderátormi aj česko-slovenské zastúpenie.

Projekt sa aktuálne nachádza v prvej fáze, kedy je možné využiť počiatočnú ponuku kúpy tokenov, čiže ICO. To vám umožní zakúpiť si TaskChain za výhodnú cenu 0,004 dolára. Tá sa po zalistovaní na burzu zodvihne na 0,11 dolára.

Do predpredaja sa môžete zapojiť na oficiálnej stránke TaskChainu

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!