[PREHĽAD TRHU] Veľké altcoiny sa dnes zelenajú – Bitcoin naďalej stagnuje + staňte sa súčasťou trhu!

BITmarkets BITmarkets

Highcap coiny ako Ethereum, XRP, Bcash a Litecoin zaznamenali menší rast – v priemere o 2-4%. Trh však celkovo vyzerá nerozhodne. Bitcoin už piaty deň konsoliduje na hladine 5250 $ a nie je úplne jasné, na ktorú stranu sa nakoniec otočí. Zatiaľ stále platí analýza od IXOYE z 28.4. Celú si môžete prečítať na Trading11, tu je úryvok:

h1-280419-stamp-t11

1h BTC/USD – Bitstamp Zdroj: Trading11.com

Osobně své analýzy opírám především o psychologické pozadí trhu a to zejména z pohledu institucionálních investorů. Všem je nám asi jasné, že všem nepřipraveným utekl nákup za dobrou cenu. Většina obchodníků má nyní potřebu tedy tlačit trh dolu..

Já to chápu a rozumím tomu. Nevěřili v růst a teď má většina sevřené půlky vlastní chamtivostí, že jim to uteklo. Teď, když jsou přesvědčeni o tom, že trh by mohl skutečně růst, tak pláčou a vytváří snahu cenu shodit..

Zde se ale dostávám k jádru věci. Proč by trh měl dát těmto lidem šanci dobře nakoupit..?? I když trh skutečně nabízí technický prostor pro korekci pohybu ze dne 02.04.19, kdy denní svíce vytvořila pattern Hidden Gap a pro trh může být jeho uzavření motivací, je to ale v zájmu vyšších hráčů na trhu..??

Celá analýza:

(článok pokračuje pod odkazom)

28.04.19 Technická analýza BTC/USD – Dost přehnaná reakce, od IX..

Presne to je otázka, na ktorú by sme mali nájsť odpoveď. Bitcoin v apríli jednoznačne ukázal svoju silu a aj po prvej pumpe neprestal rásť. Iste, prepad z polovice minulého týždňa vyzerá nepríjemne a situácia okolo Tetheru tiež nie je závideniahodná (viac sa o Tetheri porozprávame dnes na streame), no je dôležité uvedomiť si, že z dlhodobého hľadiska je to relatívne nedôležité.

Všetko teraz závisí na veľkých hráčoch. Veľa z nich pred mesiacom očakávalo prepad a nestihli nakúpiť. Preto teraz vyvíjajú snahu zhodiť Bitcoin. Nikto však nevládne sám. Veľkých hráčov a inštitucionálnych investorov v kryptomenách nikdy nebolo viac. Treba brať do úvahy aj záujmy jednotlivých kryptomenových búrz a ťažiarov (hlavne Bitmain), ktorým nateraz silný Bitcoin vyhovuje. A tí majú na trh veľmi veľký vplyv.

Ak vezmeme do úvahy aj množstvo pozitívneho fundamentu ktorý teraz na trh pôsobí, máme dôvody domnievať sa, že prepad Bitcoinu pod 4900 $ je nepravdepodobný. Ak sa tak stane, bude to znamenať, že leto prežijeme blízko dna a ďalšia šanca na rast sa objaví až na začiatku jesene (takto to bolo historicky, ale nedá sa na to spoliehať).

A to všetko za predpokladu, že Bitcoin nevytvorí ešte hlbšie dno. V tom prípade bude otočenie trendu trvať ešte veľmi, veľmi dlho.

Záver

Nech už sa stane čokoľvek, faktom ostáva, že teraz je skvelý čas začať sa viac zaujímať o kryptomeny a hľadať spôsoby, ako sa pridať do tohto rýchlo sa rozvíjajúceho odvetvia. Nemyslím pritom nákup alebo obchodovanie kryptomien. Tým nijak neprispievaje. V krypte je, bohužiaľ, veľmi málo skutočne produktívnych ľudí. Ak máte v hlave dobrý nápad, začnite ho realizovať!

Stanovte si splniteľné ciele (zabudnite na megalomanské vízie a globálnu dominanciu), definujte si “minimal viable produkt” (teda prvú použiteľnú verziu vášho produktu) a bez obáv sa mi ozvite (tu je môj facebook – na otázky o kryptomenách neodpovedám). Rád sa zoznámim so šikovnými ľuďmi, ktorí majú dobré nápady. Verím, že práve v týchto mesiacoch vzniknú projekty, ktoré v priebehu nasledujúcich rokov výrazne ovplyvnia svet kryptomien (či už globálne alebo lokálne). Spolu máme šancu naozaj niečo dokázať!

Je len na vás, či sa budete iba pozerať, ako pekne krypto stúpa / klesá, alebo či vstúpite do tohto mladého, rýchlo sa rozvíjajúceho odvetvia priemyslu a priamo ovplyvníte ďalší osud kryptomien! Odmena potom bude viac než sladká.