Predikcia známej bankovej spoločnosti predpovedá Bitcoinu šesťcifernú sumu

  • Analytici bankovej inštitúcie Standard Chartered predikujú vývoj Bitcoinu
  • Ten by mal podľa nich vystreliť až na sumu 100-tisíc dolárov
Analýzy Standard Chartered predpovedá rast ceny Bitcoinu na 100 000 dolárov
Standard Chartered predpovedá rast ceny Bitcoinu na 100 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Elnur/siam.pukkato
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

V poslednom čase vychádza množstvo pozitívnych predikcií pre Bitcoin a rast jeho ceny. Aktuálna predikcia je však jednou vecou špecifická. Ukazuje, že kryptomenový trh je už v rastovej fáze. Autorom predikcie je známa banková spoločnosť Standard Chartered s celosvetovou pôsobnosťou.

Šesťciferná suma podľa Standard Chartered

Podľa najnovšej prognózy Standard Chartered sa Bitcoin do konca roka 2024 bude obchodovať za šesťcifernú sumu. Vďaka tomu, že Spojené štáty potenciálne schvália spotové ETF na Bitcoin, má sa podľa tejto predpovede BTC/USD schopnosť takmer strojnásobiť v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov. Banka teda s takouto cenou počíta do konca roka 2024.

Špecifikom tejto predikcie je, že súčasnú situáciu už vníma ako súčasť rastového cyklu. Ide o pokračovanie v optimistickej vízii spotrebiteľského bankového giganta v otázke, či a ako bude Bitcoin rásť v nasledujúcich rokoch. Predpovede bánk majú určitú váhu, pretože pre dané oblasti majú k dispozícii tímy analytikov.

V júli 2023 sledoval analytický tím banky klesajúcu dostupnosť ponuky Bitcoinu na burzách. To je podľa ich názoru dôvodom na to, aby predpovedali vyššiu cenu, ako je v súčasnosti. Do konca roka 2023 predpovedajú bankoví analytici pohyb ceny od tej aktuálnej až po 50 000 dolárov.

Analytici Standard Chartered sú pri predikciách pomerne aktívni. Ich predpovede a analýzy sú spracované precíznym spôsobom.

Kryptomeny sú pre banku veľmi dôležitou oblasťou budúcnosti a dlhodobo na ňu pozerajú pozitívne: „Digitálne aktíva sa menia na lakmusový papierik pre globálne finančné centrá. Regulačné orgány súťažia o stanovenie pravidiel, ktoré sú dostatočne účinné na to, aby vytvorili ich jurisdikcie ako zodpovedné centrá pre digitálne financie, ale nie také náročné, aby udusili trh pre inovácie, ako sú kryptomeny, stablecoiny a nezameniteľné tokeny.”

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Rady pre ťažiarov Bitcoinu

Podľa analýz banky je možné v súčasnej situácii mierne taktizovať zo strany ťažiarskych spoločností. Standard Chartered im radí, aby začali hromadiť viac svojich vlastných vyťažených Bitcoinov v prebiehajúcej rastúcej hashovacej náročnosti a nadchádzajúcej blokovej dotácie. To sa bude o krátky čas meniť, pretože prichádza halving a mohli by z týchto Bitcoinov zarobiť viac ako v súčasnosti.

Zvýšená ziskovosť ťažiarov na vyťažený BTC znamená predovšetkým to, že v súčasnosti je potrebné predávať menej pri zachovaní peňažných tokov. Týmto spôsobom by dosiahli, že by postupne znižovala čistá ponuka BTC. Na burzách by to znamenalo podstatný rast ceny Bitcoinov a tým vlastne zvýšenie ziskovosti už v súčasnosti.

Tieto rady majú logický základ. Ťažiari sú totiž najväčší predajcovia Bitcoinov v súčasnosti. Sú k tomu nútení, pretože potrebujú financovať energie, ale rovnako aj obnovu svojho technologického parku. Takýto krok by im však mohol pomôcť zvýšiť ziskovosť ťažby už v súčasnom období a využiť tak halving vo svoj prospech.

Mohlo by vás zaujať: Toto je 5 najčastejších chýb, s ktorými sa stretávame pri predikciách ceny Bitcoinu

Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.