Predbehnú krajiny BRICS ekonomiky EÚ a USA?

  • BRICS rozširuje svoj vplyv a prijíma nových členov.
  • USA a EÚ čelia spomaleniu rastu a inflácii.
  • Kľúčovými faktormi budú technológie, obchod a geopolitika.
Ekonomika Predbehnú krajiny BRICS západné ekonomiky?
Predbehnú krajiny BRICS západné ekonomiky? Zdroj: shutterstock.com/Melnikov Dmitriy
Best Wallet PCBITmarkets Valentín mobil

BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína, Juhoafrická republika) sa v posledných rokoch rozrastá rýchlejšie ako tradičné západné ekonomiky. Navyše, organizácia rozširuje svoj vplyv prijímaním ďalších krajín ako Argentína, Irán či Saudská Arábia. Tento geopolitický vývoj naznačuje, že BRICS môže vytvoriť protiváhu dominancii USA a EÚ.

Ekonomický rast BRICS je podporovaný vysokou spotrebou, investíciami do infraštruktúry a prírodnými zdrojmi. Čína je motorom rastu, India sa stáva technologickou veľmocou a Brazília využíva svoje rozsiahle surovinové bohatstvo. Rusko a Juhoafrická republika ťažia zo svojich nerastných surovín a energetických zdrojov. Ak BRICS dokáže efektívne spolupracovať, môže sa stať významnou silou vo svetovej ekonomike.

V tomto článku sa pozrieme na súčasné trendy v ekonomikách BRICS a G7 a porovnáme si ich výkonnosť. Po prečítaní článku by ste mali mať lepšiu predstavu o tom, či BRICS skutočne môže predbehnúť západné rozvinuté ekonomiky v Európe a USA.

Mapa krajín BRICS a G7

Mapa krajín BRICS a G7. Zdroj: shutterstock.com/Andreanicolini

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 69 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/4Ďalej
Okazio PCtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.