Prečo sa oplatí vstúpiť do sveta kryptomien? Tu sú 3 hlavné dôvody

Sponzorované články Ako začať zarábať na kryptomenách
Ako začať zarábať na kryptomenách. Zdroj: shutterstock.com/pedrosek
Freedum fighters PCOkazio mobil

Aké sú výhody investovania do kryptomien? V čom sa odlišujú od bežných investičných nástrojov a prečo zvážiť ich zaradenie do svojho portfólia? V tomto článku vám uvádzame tri hlavné dôvody, prečo sa oplatí vstúpiť do sveta kryptomien. Pre tých, ktorí hľadajú nové príležitosti a chcú si obohatiť svoje investičné portfólio tiež predstavíme dva perspektívne projekty, ktoré určite stoja za povšimnutie.

Navštíviť 5th Scape

Najvýhodnejšia investícia za posledných 10 rokov spomedzi všetkých aktív

Začiatkom mája zverejnila investičná spoločnosť VanEck na svojej stránke prehľadnú tabuľku, ktorá mapuje výkonnosť rôznych tried aktív za posledných desať rokov. VanEck je investičná spoločnosť, známa svojimi fondmi obchodovanými na burze (ETF) a inými investičnými produktmi, vrátane kryptomien. Táto tabuľka dokazuje, že Bitcoin dosiahol status najvýkonnejšej triedy aktív, a to až osemkrát za posledných desať rokov. 

K 31. marcu 2024 boli výnosy tejto kryptomeny za rôzne obdobia naozaj pôsobivé: za 1 rok 147,89 %, za 3 roky 19,46 %, 5 rokov 1 598,56 %, 7 rokov 7 654,74 % a 10 rokov 18 719,44 %. Bitcoin tak výrazne prekonal ostatné tradičné aktíva a ponúkol vysoké výnosy pre tých, ktorí do neho investovali.

Vysoká miera výnosov z kryptomien je podporená ich decentralizovanou povahou, obmedzenou ponukou a rastúcou akceptáciou medzi inštitucionálnymi investormi. Bitcoin sa tiež stal obľúbeným aktívom na diverzifikáciu portfólia a ochranu proti inflácii. Práve vďaka týmto faktorom sa dnes kryptomeny zaraďujú medzi najatraktívnejšie investičné nástroje.

Navštíviť Sealana

Ochráni vás proti inflácii

V prípade väčšiny kryptomien je jedným z najdôležitejších aspektov ich obmedzená ponuka. To znamená, že nové coiny sa prestanú vytvárať po dosiahnutí stanoveného limitu (v prípade Bitcoinu je to 21 miliónov coinov). Tento mechanizmus chráni kryptomeny pred infláciou, ktorú pri fiat menách spôsobuje ich nadmerné emitovanie.

To znamená, že keď centrálne banky vydajú do obehu príliš veľa peňazí, ich hodnota klesá. To môže viesť až k hyperinflácii, ako sa to stalo v Zimbabwe alebo Venezuele. Podobný prípad sa pri kryptomenách stať nemôže. Z tohto dôvodu sú atraktívnou alternatívou pre tých, ktorí sa obávajú inflácie a hľadajú transparentný spôsob uchovávania hodnoty aktív.

Zvyšujúca sa kredibilita vďaka inštitúciám

Viaceré známe medzinárodné spoločnosti zaviedli Bitcoin ako jednu z platobných možností. Spoločnosť Microsoft napríklad umožňuje používateľom nakupovať prostredníctvom Bitcoinu digitálny obsah v Microsoft Store. Rovnako PayPal už dnes umožňuje používateľom nakupovať, predávať a držať Bitcoin prostredníctvom svojej platformy. Tieto a iné významné spoločnosti jasne ukazujú, že kryptomeny sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou moderného finančného systému.

Navyše spustenie bitcoinových ETF prináša kryptomenám novú úroveň kredibility. Veľké správcovské spoločnosti ako BlackRock, VanEck a Fidelity sa čoraz viac zapájajú do kryptosveta. Bitcoinové ETF umožňujú tradičným investorom prístup k Bitcoinu bez nutnosti priameho nákupu a uchovávania kryptomien. Tento krok výrazne zvyšuje atraktivitu digitálnej meny aj pre konzervatívnejších investorov. Napríklad už spomínaná spoločnosť VanEck spravuje aktíva v podobe bitcoinových ETF v celkovej hodnote 175 miliónov amerických dolárov. Oproti tomu BlackRock so svojím fondom iShares Bitcoin Trust spravuje kryptoaktíva v hodnote približne 13,6 miliardy amerických dolárov.

Zároveň plánované spustenie etherových ETF signalizuje rastúci záujem inštitúcií o oblasť kryptomien. Etherové ETF by mohli prilákať ďalších tradičných investorov do kryptosféry, čo by ďalej posilnilo dôveru a kredibilitu týchto aktív. Zapojenie inštitúcií, ktoré spravujú veľké objemy kapitálu, totiž často signalizuje legitimizáciu daného investičného nástroja.

Kryptomeny sa stávajú čoraz populárnejšími vďaka svojej vysokej výnosnosti a schopnosti chrániť kapitál pred infláciou. Ich akceptácia veľkými spoločnosťami len zvyšuje dôveru medzi investormi. S oblasťami od vzdelávania cez gaming až po meme, kryptomeny prinášajú inovatívne riešenia a nové investičné príležitosti.

Budúcnosť blockchain gamingu vďaka 5thScape

Jedným z revolučných projektov na trhu s kryptomenami je 5thScape. Platforma 5thScape ponúka svojim priaznivcom bohatú ponuku zážitkov prostredníctvom virtuálnej (VR) a rozšírenej (AR) reality. Od svojho založenia v januári 2024 si tento projekt získal pozornosť vďaka VR hrám ako Cage Conquest, Thrust Hunter a Immersive Kickoff.

Odmeny sú naozaj výhodné

Odmeny sú naozaj výhodné. Zdroj: 5thscape.com

Natívne tokeny 5SCAPE umožňujú svojim držiteľom prístup k exkluzívnemu obsahu, herným výhodám a tiež možnosť využiť prednostnú kúpu nových produktov. 5thScape sa momentálne nachádza v predpredaji a doteraz vyzbieral viac než 5,9 miliónov $. Aktuálna hodnota jedného tokenu 5SCAPE je 0,00327 $, pričom strop fundraisingu je stanovený na 15 miliónov $. Tokeny si môžete kúpiť prostredníctvom kryptomien ETH, BNB, MATIC alebo USDT.

S rastúcou popularitou VR a AR technológií má platforma 5thScape veľký potenciál na úspech. Projekt tiež využíva vlastné VR zariadenia, ako sú headset Ultra a VR kreslo SwiftScape, čo zvyšuje interaktivitu a realistickosť zážitkov.

Viac o projekte 5thScape

Spoznajte sféru meme tokenov prostredníctvom Sealana

Obchodovanie s kryptomenami v sebe často nesie okrem potenciálu vysokých výnosov aj dávku jedinečného humoru. Práve to je oblasť projektu Sealana. Inšpirovaný postavou Gamer Guya zo South Parku, Sealana prináša humorný pohľad na americký sen a oslovuje investorov fungovaním na dvoch blockchainoch s jedinečnou formou predpredaja.

Projekt Sealana

Projekt Sealana. Zdroj: sealana.io/sk

Token využíva blockchain Solana aj Ethereum, čo zaručuje vysokú rýchlosť transakcií a nízke poplatky. Aktuálna cena tokenu SEAL na Ethereovej sieti je 0,002 $, pričom projekt vyzbieral viac ako 1,2 miliónov dolárov. Sealana však zaujala obchodníkov aj predpredajom na Solane, kde za každý investovaný SOL získate 6 900 tokenov SEAL.

Princíp tohto typu predpredaja spočíva v airdrope nových tokenov priamo do vašej kryptopeňaženky. Vám tak stačí len odoslať požadovaný počet SOL na správnu adresu peňaženky predpredaja a počkať na airdrop. Tento transparentný a efektívny spôsob nákupu posilňuje dôveru investorov a zjednodušuje zapojenie sa do predpredaja.

Pozrime sa aj na tokenomiku projektu. Až 50 % z celkovej ponuky tokenov je vyhradených na marketingové aktivity. Ďalších 35 % je alokovaných na odmeny v rámci airdropu. Zvyšných 15 % zásob je rezervovaných pre technické potreby projektu: 10 % pre spustenie na centralizovaných burzách (CEX) a 5 % na zabezpečenie likvidity pri spustení na decentralizovaných burzách (DEX).

Dynamický začiatok projektu Sealana len podporujú jeho sľubnú budúcnosť. 

Viac o projekte Sealana

Záver

Vývoj na finančných trhoch v poslednej dekáde jasne dokazuje, že kryptomeny už nie sú len krátkodobým výstrelkom digitálnej doby. Ich odolnosť voči inflácii, rastúca kredibilita a inovatívny prínos posúvajú kryptomeny na čelo moderných finančných nástrojov, ktoré formujú budúcnosť globálnej ekonomiky. S každým ďalším projektom, ako sú 5thScape a Sealana, sa ich význam a vplyv na trh len prehlbuje.

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!

txbtxb