Prečo kryptomeny padajú? 5 dôvodov, prečo Bitcoin klesol pod 20 000 $

PR články Prúco kryptomeny padajú
Prúco kryptomeny padajú. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski
Okazio PCBitmarkets

PR správa spoločnosti Finixio

Cenové grafy naprieč kryptomenovým trhom naďalej klesajú, pričom sú dramaticky ovplyvnené kľúčovými udalosťami v oblasti kryptomien, ako je pád populárnych búrz a mincí. V roku 2022 už dorazila krypto-zima a hlavné mince, ako BTC sú už v červených číslach. To môže byť tiež spôsobené určitými makroekonomickými faktormi.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Ak sa rozhodnete investovať peniaze do akéhokoľvek projektu, je to vaše rozhodnutie, za ktoré beriete sami riziko. Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne robili sami rozbor každého projektu a investovali iba to, či si môžete dovoliť!

BTC sa v čase písania tohto článku obchoduje za približne 16 000 USD, ale odborníci sú znepokojení tým, že populárna kryptomena klesne pod svoju cenu 10 000 USD, najmä po tom, čo sa ukážu následky z krachu FTX. V tomto scenári sa mnoho investorov zameralo na novovznikajúce tokeny, ktoré si pôsobivo viedli v predpredajoch a porazili súčasný medvedí trh (medvedí trh je obvykle definovaný ako 20 % pokles z nedávnych maxím).

Než sa pozrieme na tohtoročné najpravdepodobnejšie kryptomenové projekty, prečo sa trh s kryptomenami aktuálne rúca a prečo BTC s najväčšou pravdepodobnosťou v nadchádzajúcich mesiacoch klesne pod 10 000 dolárov, zistime, prečo kryptomeny krachujú. Súčasná neistota o tom, ktorí hlavní tvorcovia trhu a krypto-firmy sú solventní a ktorí nie, sa nepremieta do nedostatku dopytu po kryptomenách, a aktuálny cenový vývoj túto skutočnosť odráža.

Dôvody poklesu BTC

Ceny väčšiny popredných kryptomien sa opäť dostali do negatívnej špirály. Krachy kryptomien nie sú v oblasti digitálnych aktív žiadnou novinkou, ale došlo k určitej zmene, pokiaľ ide o volatilitu ceny bitcoínov. Cena Bitcoinu kolíše, pretože je ovplyvnená ponukou a dopytom, náladami investorov a používateľov, vládnymi nariadeniami a mediálnym ruchom. Všetky tieto faktory spolupracujú na vytváraní cenovej volatility. To, čo bývalo krypto-špecifickými udalosťami za volatilitou cien, sa teraz stáva makrofaktormi s podobnými dosahmi na globálne finančné trhy.

1. Pokles FTX

Faktorov, ktoré ovplyvňujú cenu kryptomien, je mnoho, ale tým posledným je určite spor FTX-Binance. Hlavným dôvodom je tentoraz krach kryptoburzy FTX a následný „domino” efekt v obore. FTX (FTX je kryptomenová burza, ktorá podporuje likviditu a transakcie s coinmi a tokenmi), ktorá sa stala jednou z hlavných kryptomenových búrz a takmer sa zrútila. Krach FTX zasiahol celý trh, pretože hlavné meny, ako BTC klesli od 6. novembra o viac ako 70 %.

2. Rastúce úrokové sadzby

Rastúce úrokové sadzby sú najväčšou príčinou tohtoročného krachu kryptomien a prečo je BTC v poslednej dobe v červených číslach. Od pandémie zažívajú USA a zvyšok sveta rekordne vysokú infláciu, ktorá spôsobila rast cien

Z tohto dôvodu mnoho centrálnych bánk spolu s americkou centrálnou bankou zvýšilo úrokové sadzby v snahe udržať infláciu na nízkej úrovni znížením peňažnej zásoby. Jedným z dôvodov pokračujúceho poklesu ceny BTC sú určite vysoké úrokové sadzby, ktoré tento rok diktovali akciu na cene kryptomien.

3. Krach spoločnostu Terra

Krach Terry, algoritmického stablecoinu, zrazil krypto-priemysel na kolená. Na pozadí tohto incidentu bola nepriaznivo ovplyvnená dôvera medzi obchodníkmi a investormi. V polovici roku 2022 klesla LUNA za jeden deň o viac ako 95 %, pričom mnoho kryptomien utrpelo a zaznamenalo pokračujúci pokles cenových grafov.

4. Pokračujúci pokles ceny BTC

Kolaps kryptomeny LUNA mal tiež značný vplyv na cenu BTC, čo prispelo k pokračujúcemu poklesu ceny BTC. Od svojho historického maxima 68 000 $ v novembri 2021 na súčasnú obchodnú cenu okolo 16 000 $ klesla cena BTC o viac ako 70 %.

5. Špekulácie a manipulácia

Keď trh s kryptomenami klesá, je bežné, že investori svoje aktíva predávajú, aby sa vyhli ďalším stratám. Tento scenár sa ešte zhorší, keď veľryby (kryptomenovými veľrybami sa označujú hlavní držitelia kryptomien) predajú svoj majetok a spustia kryptografické operácie, predajú značnú časť svojich aktív a zrútia trh. Trh s kryptomenami potom vytvára FUD (fear, uncertainty and doubt, v slovenčine strach, neistota a pochybnosti), ktoré ďalej ovplyvňujú pokles trhu.

Potenciálne alternatívy k vyhľadávaniu do roku 2023

Nedá sa poprieť, že krypto-trh v poslednej dobe neustále klesá. To však nezabránilo tomu, aby sa tento rok objavili niektoré potenciálne mince. Toto je jeden z najpotenciálnejších kryptomenových projektov roka, ktorý môžu investori sledovať.

Dash 2 Trade

Dash 2 Trade je jednou z vynikajúcich možností, na ktoré treba upriamiť pozornosť. Dash 2 Trade vyvíja plnohodnotný obchodný spravodajský systém, ktorý ponúka funkcie, ako je výskum sociálneho sentimentu, spätné testovanie a sociálne obchodovanie s novými prvkami, ktoré inde nevidieť, v podobe jeho očakávanej funkcie predpredajového dashboardu.

Platforma Dash 2 Trade umožňuje nákupné a predajné signály (upozornenia), signály pre nový kontrolný zoznam mincí a spustenie predpredaja, sociálne možnosti nákupu a predaja a ďalšie, ktoré predajcovi pomáhajú robiť lepšie rozhodnutia o nákupe a predaji, najmä na súčasnom trhu. Token D2T je prítomný v tretej fáze svojho predpredaja a doteraz vyzbieral viac ako 6 miliónov dolárov.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Ak sa rozhodnete investovať peniaze do akéhokoľvek projektu, je to vaše rozhodnutie, za ktoré beriete sami riziko. Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne robili sami rozbor každého projektu a investovali iba to, či si môžete dovoliť!

txbtxb