Pozor na túto chybu. Robia ju takmer všetci obchodníci s kryptomenami

  • Najvyššie zisky neznamenajú trvalú stabilitu kryptomeny.
  • Korekcia je bežná po prudkom raste.
  • Hľadanie aktuálnych príležitostí znižuje riziko straty.
Novinky Pozor na túto chybu ak obchodujete kryptomeny
Pozor na túto chybu ak obchodujete kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Casezy idea
BitmarketsWallstreetpepe ICO mobil baner

Nenaskakujte do rozbehnutého vlaku

Ak ste dlhodobý držiteľ kryptomien, pravdepodobne aktívne neobchodujete, alebo maximálne dokupujete v pravidelných intervaloch. Toto je jeden z najefektívnejších prístupov vôbec. No ak ste aktívny obchodník a chcete využiť volatilitu trhu vo svoj prospech, musíte sa mať na pozore.

Mnoho začiatočníkov v oblasti kryptomien sa necháva zlákať momentálnym úspechom konkrétnych digitálnych aktív. Vidia prudký rast hodnoty, ktorý im prináša nádej na rýchly zisk. No takéto situácie sú veľmi rizikové, pretože každý rast je sprevádzaný korekciou.

Ak hľadáte vhodnú kryptomenu na krátkodobý obchod, vyhýbajte sa tým, ktoré zaznamenali vysoké zhodnotenie za posledné dni alebo hodiny. Samozrejme, trend môže pokračovať a vy si poviete, že ste mohli nakúpiť, no za to riziko to nestojí. Všeobecne totiž platí, že čím dlhšie a prudšie cena kryptomeny rastie, tým viac stúpa riziko korekcie.

Veľké nárasty sú vždy sprevádzané korekciou

Veľké nárasty sú vždy sprevádzané korekciou. Zdroj: TradingView

Zbytočné riziko straty

Obchodníci často naskakujú do kryptomien, ktoré majú najväčší potenciál prepadu. Ak cena náhle vyskočí o stovky percent, je logické očakávať, že sa trh vráti späť na reálne hodnoty. V takomto prípade riskujete, že nakúpite za vrcholové ceny a následné straty budú vysoké.

Nekontrolované investovanie do rýchlo rastúcich kryptomien môže mať fatálne následky. Obchodníci musia počítať s vysokým rizikom straty kapitálu. To platí predovšetkým pre situácie, keď špekulácie prekročia reálnu hodnotu digitálnych aktív.

SpäťStrana 2/3Ďalej
Okazio PCtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.