Pozor: Eshopy, ktoré Slováci milujú predávajú hračky, ktoré môžu byť smrteľne nebezpečné

  • Kontrolóri objavili nebezpečné hračky v obchodoch, ktoré Slováci zbožňujú.
  • Deťom hrozí riziko zadusenia, poškodenia čriev a dokonca aj smrti.
  • Pri nakupovanie hračiek treba dodržiavať niekoľko zásad.
Novinky Kontroly na trhu objavili nebezpečné hračky
Kontroly na trhu objavili nebezpečné hračky. Zdroj: shutterstock.com/FamVeld
Solaxy PC bannerKvakomat mobil

S rozmachom online nakupovania čoraz viac rodičov vyberá hračky pre svoje deti práve na internete. Výber je široký, ceny často lákavé, a objednávky cez známe eshopy vyzerajú byť skvelým riešením. Nové odhalenia však ukazujú, že dokonca aj známe predajné platformy predávajú hračky, ktoré môžu predstavovať vážne riziko pre zdravie a bezpečnosť detí. O téme informoval portál oPeniazoch.

Kontrola odhalila šokujúcu zistenia

Organizácia Toy Industries of Europe (TIE) nedávno preverila viac ako 100 hračiek, ktoré kúpila na desiatich populárnych online obchodoch. To, čo zistila, vyráža dych – až 80 percent testovaných hračiek nespĺňa základné bezpečnostné normy Európskej únie.

Medzi nebezpečnými výrobkami sa našli detské hryzátka, ktoré sa môžu rozpadnúť na malé kúsky. Tie predstavujú pre dieťa vážne riziko zadusenia. Ešte horšie sú magnety, ktoré dokážu po prehltnutí prepichnúť detské črevá. Laboratórne testy odhalili aj elektronické hračky s ľahko dostupnými gombíkovými batériami, ich prehltnutie môže byť pre dieťa smrteľné.

Nebezpečný sliz

Znepokojivé sú aj výsledky chemických testov. Mnohé populárne slizové hračky obsahujú trinásťnásobne vyššie množstvo bóru, než povoľujú európske normy. Táto nebezpečná chemikália môže spôsobiť vážne problémy s reprodukčným zdravím.

 

Ako to, že sú na trhu nebezpečné hračky?

Európska únia má najprísnejšie bezpečnostné pravidlá pre hračky na svete. Tie však nedodržiavajú predajcovia z krajín mimo EÚ pri predaji cez online trhoviská, vysvetľuje Catherine Van Reeth, generálna riaditeľka TIE.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbtxb
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.