Povodne na Slovensku páchajú škody. Ako postupovať v prípade poistnej udalosti?

  • Slováci bojujú s povodňami.
  • Ako postupovať v prípade škody na majetku?
Novinky Povodne páchajú škody na majetku
Povodne páchajú škody na majetku. Zdroj: shutterstock.com/MatMazzini
BitmarketsKvakomat mobil

Po neobyčajne horúcom lete prišli na Slovensko v polovici septembra ničivé lejaky. Veľké množstvo zrážok zdvihlo korytá riek a silný vietor buráca stromy. Slovensko zasiahli povodne a mnohé domácnosti aj podniky čelia obrovským škodám na majetku.

Nešťastné udalosti sa stávajú často náhle a neočakávane, a preto je dôležité byť pripravený na riešenie poistných udalostí, ktoré vznikajú v dôsledku ničivých prírodných katastrof.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ak vašu nehnuteľnosť zasiahne povodeň, vaša prvoradá starosť by mala byť bezpečnosť vás a vašej rodiny. Pokiaľ je to možné, vypnite elektrické prístroje a odpojte nehnuteľnosť od elektrického napájania, aby ste zabránili riziku úrazu elektrickým prúdom. Ak je situácia kritická, ihneď kontaktujte záchranné zložky a evakuujte sa do bezpečia.

Nahlásenie poistnej udalosti

Hneď po tom, čo je situácia pod kontrolou, je potrebné kontaktovať poisťovňu. Poistnú udalosť nahláste čo najskôr, aby sa mohol začať proces likvidácie škody. Väčšina poisťovní dnes umožňuje nahlásenie škôd elektronicky alebo prostredníctvom mobilných aplikácií.

Škody zdokumentujte

Odporúča sa pripojiť k hláseniu aj fotodokumentáciu poškodených častí nehnuteľnosti. Môže to urýchliť proces riešenia.

Dokumentovanie škôd je kľúčovým krokom pri vybavovaní poistnej udalosti. Pred tým, než začnete odstraňovať následky povodne, dôkladne nafotografujte alebo natočte všetky poškodené miesta. Zaznamenajte každú škodu, ktorá bola spôsobená vodou – od zaplavených podláh a poškodeného nábytku až po zničenú techniku.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Okazio PCOkazio mobil
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.