Popradská továreň Whirlpool končí. Prevzali ju Turci

  • Whirlpool dokončil transakciu s tureckou firmou Arcelik.
  • Tá má teraz 75 % podiel v európskej fabrike.
Novinky Whirlpool prevzala turecká firma
Whirlpool prevzala turecká firma. Zdroj: shutterstock.com/Fotokon
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Americký výrobca domácich spotrebičov Whirlpool oznámil, že dokončil transakciu s tureckou spoločnosťou Arcelik, výsledkom ktorej je nový podnik na výrobu spotrebičov v Európe. V ňom bude väčšinovým vlastníkom turecká firma. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Whirlpool tak dokončil proces, ktorý oznámil ešte v januári minulého roka. Vtedy uviedol, že svoj európsky biznis presunie do novej spoločnosti, v ktorej kontrolný podiel bude vlastniť turecký Arcelik. Okrem toho informoval, že predá Arceliku celý svoj biznis na Blízkom východe a v Afrike, pričom aj tento proces v týchto dňoch americká firma dokončila.

Zameranie na biznis v Indii

Whirlpool sa pre tento krok rozhodol po tom, ako dokončil prehodnocovanie svojho biznisu v regióne známom ako EMEA (Európa, Blízky východ a Afrika), s čím začal v apríli 2022. Viac sa totiž plánuje zameriavať na svoj biznis v Indii a na trhoch Amerík. V rámci regiónu EMEA si však ponechal divíziu KitchenAid.

Po dokončení celého procesu, ktorý trval dlhšie, než sa pôvodne predpokladalo, tak americká firma vlastní v novom podniku s označením Beko Europe BV 25-percentný podiel. Väčšinový 75-percentný podiel kontroluje turecká spoločnosť. Pôvodne sa počítalo s tým, že celý proces sa dokončí v 2. polroku 2023.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Prečítajte si aj: Slovenský stavebný gigant skončil v konkurze. Má státisícové dlhy na daniach