Polícia si posvieti na nezodpovedných vodičov. Bude rozdávať pokuty v stovkách eur

  • Vodiči by mali pamätať na to, že používanie mobilného telefónu počas jazdy môže viesť k vysokým pokutám.
  • Slovenských vodičov čaká tento týždeň zvýšená aktivita dopravnej polície.
  • Najkritickejšia situácia je momentálne v Prešovskom kraji.
Off topic Polícia si posvieti na nezodpovedných vodičov
Polícia si posvieti na nezodpovedných vodičov. Zdroj: Shutterstock.com/PeopleImages.com - Yuri A, Azulblue
Flockers PCBitmarkets

Polícia spúšťa celoslovenskú dopravnú akciu zameranú na nepozorných vodičov. Tí, ktorí budú prichytení s mobilom v ruke počas jazdy, sa nevyhnú vysokým pokutám. Modernizácia kontroly na cestách prinesie aj nové inteligentné radary.

Slovenských vodičov čaká tento týždeň zvýšená aktivita dopravnej polície. V rámci medzinárodnej akcie „Focus on the Road” budú policajti až do nedele (13. októbra) intenzívne kontrolovať dodržiavanie dopravných predpisov, s osobitným zameraním na používanie mobilných telefónov a iných elektronických zariadení počas jazdy. Uvádza to portál Regióny.sk.

Cieľ je jasný

„Naším hlavným cieľom je znížiť počet dopravných nehôd a ich tragických následkov,” vysvetľuje hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Martina Sláviková. „Policajti sa zameriajú najmä na vodičov manipulujúcich s mobilnými telefónmi, obsluhu navigačných systémov bez použitia systému voľné ruky a ďalšie činnosti, ktoré odpútavajú pozornosť od vedenia vozidla.”

Ministerstvo vnútra zároveň oznámilo ambiciózny plán na zmodernizovanie kontroly na slovenských cestách. V rámci nového tendra plánuje nakúpiť 213 stacionárnych radarov a približne 50 analytických kamier v celkovej hodnote 64 miliónov eur. Ako sme informovali už v minulosti, tieto zariadenia nebudú slúžiť len na meranie rýchlosti, ale dokážu identifikovať aj ďalšie priestupky.

„V súčasnosti na Slovensku nefungujú žiadne stacionárne radary na vyvodzovanie zodpovednosti za prekročenie rýchlosti,” potvrdzuje polícia. Nové zariadenia majú byť strategicky rozmiestnené predovšetkým v najrizikovejších lokalitách.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Umelá inteligencia v službe bezpečnosti

Slovensko sa pri modernizácii inšpiruje úspešnými zahraničnými riešeniami. Jedným z nich je aj systém Monocam využívajúci umelú inteligenciu, ktorý sa osvedčil v Nemecku. Podľa portálu Topspeed tento systém dokáže nepretržite monitorovať vodičov a automaticky identifikovať používanie mobilných zariadení počas jazdy.

Nemecké skúsenosti ukazujú vysokú efektivitu týchto systémov – počas testovania na diaľnici pri meste Mainz zachytil radar približne 20 priestupkov za hodinu, a to aj napriek viditeľnému upozorneniu na jeho prítomnosť.

Nepríjemne vysoké pokuty

Späť
Strana 1/2Ďalej
txbOkazio mobil
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.