Policajti používajú psychologickú pascu. Ak jej naletíte, bude vás to stáť stovky eur

  • Ide o premyslenú stratégiu, ktorou sa polícia snaží zabezpečiť väčšiu bezpečnosť na našich cestách.
  • Vodičov však môže poriadne vystresovať.
  • Stretli ste sa s touto otázkou aj vy?
Novinky Policajti používajú psychologickú pascu
Policajti používajú psychologickú pascu. Zdroj: Shutterstock.com/Nomad_Soul, yul38885
BitmarketsMemex mobil banner

Polícia na slovenských cestách zavádza čoraz sofistikovanejšie metódy kontroly vodičov. Najnovšie sa do popredia dostáva psychologická taktika, ktorá môže nič netušiacich vodičov pripraviť o nemalé peniaze. Odborníci varujú pred zdanlivo nevinnou otázkou, ktorá sa môže výrazne podpísať na výške pokuty. Informuje o tom portál autoviny.sk.

Viete, prečo sme vás zastavili? Práve táto jednoduchá otázka sa stáva nástrojom, ktorým polícia dokáže odhaliť viacero priestupkov naraz. Ide o premyslenú stratégiu, ktorou sa polícia snaží zabezpečiť väčšiu bezpečnosť na našich cestách.

Vodiči pod stresom

Dopravní experti upozorňujú, že mnoho vodičov sa pri odpovedi na túto otázku dostáva do pasce. Často sa stáva, že vodič v snahe byť úprimný prezradí aj priestupok, o ktorom polícia pôvodne nemala ani tušenie.

Príklad z praxe ukazuje, že keď polícia zastaví vodiča pre prekročenie rýchlosti, ten sa môže v nervozite priznať napríklad aj k telefonovaniu počas jazdy. Výsledkom je potom dvojnásobná pokuta – jedna za pôvodný priestupok a druhá za ten, ku ktorému sa vodič sám priznal.

Právnici odporúčajú vodičom, aby pri policajnej kontrole zachovali pokoj a rozvahu. Najlepšou taktikou je nechať hovoriť políciu ako prvú. Vodič má právo vedieť, prečo bol zastavený, no iniciatíva by mala prísť zo strany polície.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Nejde o manipulačnú techniku

Späť
Strana 1/2Ďalej
txbtxb
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.