Pokazil sa mi Trezor T !!! – Takúto skúsenosť mám s podporou

0

Kryptomenám som sa začal venovať relatívne neskoro, až v roku 2017. Zo začiatku som veľmi nedbal na bezpečnostné zásady a všetky coiny som držal na burze. Tento môj hriech však našťastie ostal nepotrestaný a po vydaní nového Trezor T som chybu napravil. Český výrobok ma zlákal svojím dizajnom, funkcionalitou, ale hlavne bezpečnosťou. Bohužiaľ, moje zariadenie mi po roku a pol používania začalo blbnúť. Po pripojení k PC mi ukazuje takéto hlášky:

Našťastie som si poctivo uložil passphrase, takže som neprišiel o žiadne coiny. Svoj privátny kľúč mám zapísaný na dvoch papieroch, oba sú uložené na bezpečných miestach. Passphrase som si samozrejme nefotil ani neukladal v elektronickej forme. Bál som sa teda len o jediné. Ako zareaguje Trezor support?

Ako postupovať pri poruche Trezoru?

Zašiel som teda na oficiálnu stránku Trezor.io, klikol v menu na support, klikol na „Technical issues“ a pre istotu som spravil mini testík, ktorý mi web ukázal. Stačilo proste pripojiť Trezor k PC. Zariadenie, ako inak, nefungovalo a nič sa nestalo. Tak som klikol „skip“ a dostal som sa na ďalšiu stránku, kde som špecifikoval problém. Neviem sa dostať do svojej peňaženky.

Stránka na mňa vychrlila ešte niekoľko otázok, až som sa konečne dostal na tú poslednú – kontaktný formulár.

Je čas napísať správu na podporu!

Trezor t reklamacia kontaktny formulaAni som sa neobťažoval s angličtinou, napísal som im na drzovku po slovensky a ešte v ten deň mi odpísali.. česky. Podpora ma vypýtala video v na ktorom je vidieť ako zariadenie reaguje (viď video vyššie), potvrdila, že takto rozhodne nemá reagovať a nakoniec sa ma opýtali, či som zariadenie kupoval cez nich, alebo cez iný e-shop.

Trezor som kúpil v Alze. To však nakoniec nebol problém a Trezor mi zreklamovali. A teraz už som šťastný majiteľ novučkej hardwarovej peňaženky ktorá funguje a navyše som dostal aj káble, nálepky a všetky tie veci okolo.

Komunikácia s podporou bola rýchla a bezbolestná. V prípade, že sa vám Trezor pokazí, teda nemusíte stresovať. Pokiaľ ste si to nezavinili sami a nie je na ňom viditeľné poškodenie (ako napr. prederavený displej) tak nebudete mať problém.

[NÁVOD] Trezor T setup – Ako aktivovať váš nový Trezor T

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre