Podvody okrádajú Slovákov o peniaze úplne zbytočne. Za smiešnu sumu sa proti nim môžete poistiť

  • Falošné správy či telefonáty sú na Slovensku na dennom poriadku.
  • Podvody pripravujú ľudí o peniaze.
  • Na trhu však pribudlo poistenie, ktoré vás bezpečne ochráni.
Novinky Podvody vás nemusia obrať o peniaze
Podvody vás nemusia obrať o peniaze. Zdroj: shutterstock.com/F01 PHOTO
BitmarketsMemex mobil banner

Podvody sa stali bežnou súčasťou nášho digitálneho života. Na Slovákov útočia kybernetickí zločinci takmer na každom kroku. Dostávame falošné správy od banky, polície, pošty či Netflixu. Útočníci skúšajú stále nové triky, ktoré sú vždy o niečo sofistikovanejšie, a veľmi ľahko sa môže stať, že sa raz nevedomky necháme nachytať.

Tento tragický scenár však môže mať aj nečakane šťastný koniec. Na novodobé hrozby zareagovali finančné inštitúcie a priniesli na trh užitočné poistenie, ktoré vám „zachráni krk” v prípade, že naletíte na podvody. Pár drobných mesačne vám môže doslova zachrániť celý majetok.

Podvody ohrozujú Slovákov

Počas každodenného zhonu sa vám môže ľahko stať, že zaúraduje zákon schválnosti a práve v tej najnevhodnejšej chvíli vám príde podvodná správa, ktorej nevenujete dostatočnú pozornosť. Podvodník vás zastihne v momente, kedy si nestihnete uvedomiť, že ste sa vlastne dobrovoľne pripravili o peniaze.

Dostali ste niekedy podvodnú správu?

Nebezpečenstvo kybernetického útoku visí vo vzduchu vlastne neustále. Slováci by vedeli rozprávať príbehy o tom, aké všakovaké podvodné správy či telefonáty dostávajú. Potvrdzujú to aj štatistiky o tom, ako na Slovensku dramaticky stúpol počet kybernetických hrozieb.

Ak podvodník chytí na udicu práve vás, čo by ste urobili?

Riaditeľ Úseku vývoja produktov pre Wüstenrot poisťovňu Patrik Klimko hovorí:

Človek nemusí vedieť, čo robiť, ako zareagovať, na koho sa obrátiť, právne zastupovanie nie je lacnou záležitosťou a začína pomyselný kolotoč nepríjemností. Poisťovne vnímajú riziká, ktoré so sebou prináša moderný spôsob komunikácie a svet internetu, preto sa snažíme chrániť svojich klientov aj v online prostredí.

Slovenská sporiteľňa uvádza, že každý druhý jej klient sa stretol na vlastnej koži alebo vo svojom okolí s podvodnými e-mailmi, SMS-kami, správami na sociálnych sieťach alebo podvodmi pri platbách na známych online bazároch.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbKvakomat mobil
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.