Podvodník vytiahol od Slovákov milióny. Súd sa teraz snaží speňažiť jeho Audi

  • Spoločnosť AXE Capital Group SE zlákala Slovákov na výnosné investície.
  • Klienti o svoje peniaze prišli v pyramídovom podvode.
  • Firma nemá takmer žiaden majetok, a tak sa odškodnenia nedočkajú.
Novinky Peter Béreš z Axe Capital a Rytmus
Peter Béreš z Axe Capital a Rytmus. Zdroj: instagram.com/zizzy.boss
BitmarketsOkazio mobil

V minulom roku Slovenskom otriasla kauza investičného podvodu, ktorý pripravil Slovákov o desiatky miliónov eur. Spoločnosť Axe Capital sľubovala výnosy, o ktorých sa dá pri bežných investíciách len snívať. Stovky Slovákov naleteli spoločnosti, ktorá sa prezentovala honosným imidžom. Jej pyramídový podvod však vyšiel najavo.

Na Axe Capital upozornila Slovákov aj NBS

Na podvodníkov najskôr upozornila Národná banka Slovenska, ktorá Slovákov varovala, že Axe Capital nemá oprávnenie na poskytovanie finančných služieb a investori nemajú žiadnu garanciu na ochranu ich vkladov.

Národná banka Slovenska upozorňovala Slovákov na Axe Capital:

 Činnosť spoločnosti v súčasnosti nepodlieha dohľadu NBS, spoločnosť nemá udelené žiadne povolenie NBS na výkon činnosti v oblasti finančného trhu na Slovensku a nie je zapísaná v žiadnom registri vedenom NBS. Finančné prostriedky investované prostredníctvom tejto spoločnosti nie sú kryté Fondom ochrany vkladov ani Garančným fondom investícií.

Slováci prišli o 50 miliónov eur

Slováci po prevalení podvodnej investičnej aféry začali nahlasovať svoje pohľadávky polícií. Hlavných aktérov podvodu zadržala Národná kriminálna agentúra a skončili vo vyšetrovacej väzbe. Obvinení boli zo zločinu podvodu a zločinu legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Na vrchole Ponziho schémy stál Peter Béreš.

Stovky Slovákov prišli o peniaze

Približne 500 slovenských investorov, ktorí zverili svoje peniaze do rúk investičných kúzelníkov, prihlásilo svoje pohľadávky do konkurzu. Celková suma, ktorú Slováci investovali a stratili, dosiahla hodnotu asi 50 miliónov eur.

Prihlásilo sa viacero podvedených, z ktorých každý prišiel o milión eur. Viac než stovka Slovákov zverila spoločnosti investíciu vyššiu ako 100-tisíc eur. Najnižšia suma, ktorú si Slováci v konkurze nárokujú, je 5 000 eur.

Okrem súkromných veriteľov má spoločnosť i záväzky voči štátu. Podľa informácií na FinState finančná správa eviduje voči Axe Capital daňový nedoplatok vo výške 84-tisíc eur.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbWallstreetpepe ICO mobil baner
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.