Podvodníci útočia na zákazníkov známeho operátora. Takto vás oberú o peniaze

  • Najnebezpečnejším prvkom týchto podvodných správ je príloha, ktorá môže obsahovať škodlivý kód.
  • DIGI Slovakia zdôrazňuje, že ich oficiálna komunikácia má jasne stanovené pravidlá.
  • Pre maximálnu bezpečnosť odporúča spoločnosť svojim zákazníkom niekoľko preventívnych opatrení.
Novinky Podvodníci útočia na zákazníkov známeho operátora
Podvodníci útočia na zákazníkov známeho operátora. Zdroj: Shutterstock.com/Mix and Match Studio
Kvakomat PC bannerSolaxy mobil banner

DIGI Slovakia upozorňuje na to, že v posledných dňoch zasiahla Slovensko nová vlna podvodných aktivít zameraných na jej zákazníkov.

Podvodníci rozposielajú falošné faktúry, ktoré môžu pripraviť nič netušiacich používateľov nielen o peniaze, ale potenciálne ohroziť aj ich zariadenia škodlivým softvérom.

S čím prišli podvodníci tentokrát?

„Zaznamenali sme významný nárast podvodných e-mailov, ktoré sa tvária ako oficiálne faktúry našej spoločnosti,” potvrdzuje DIGI Slovakia. Podvodníci pritom používajú sofistikované metódy vrátane napodobovania oficiálnej grafiky spoločnosti, čím sa snažia oklamať zákazníkov.

Najnebezpečnejším prvkom týchto podvodných správ je príloha, ktorá môže obsahovať škodlivý kód. „Ak používateľ otvorí takúto prílohu, riskuje, že jeho zariadenie bude napadnuté vírusom, ktorý môže získať kontrolu nad celým systémom,” vysvetľujú bezpečnostní experti.

Charakteristickým znakom podvodných faktúr je absencia osobných údajov adresáta. Zatiaľ čo legitímne faktúry od DIGI Slovakia vždy obsahujú meno zákazníka a číslo zmluvy, podvodné dokumenty tieto informácie buď neobsahujú vôbec, alebo sú nahradené hviezdičkami.

Podvodníci navyše často uvádzajú vlastné bankové účty, na ktoré sa snažia presmerovať platby nič netušiacich zákazníkov.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

DIGI poukazuje na jasné pravidlá

Späť
Strana 1/3Ďalej
txbtxb
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.