Obchodovanie s kryptomenami v Číne vďaka P2P trading platformám naďalej pokračuje!

Kde je vôľa, tam je cesta. To v poslednom čase dokazujú (bývalé) čínske burzy Huobi a OKcoin, ktoré si najprv vyjednali exkluzívne predĺženie obchodovania o jeden mesiac a teraz zase predstavili P2P trading platformy, ktoré umožnia Číňanom aj naďalej obchodovať s kryptomenami.

Predstavenie týchto obchodných platforiem prišlo iba jeden deň po zatvorení všetkých centralizovaných búrz v Číne. Firmy sú registrované v zahraničí, takže čínska vláda na ne nemá dosah. Zdá sa, že ani samotná Čína so svojím firewallom nedokáže efektívne zakázať kryptomeny a assety fungujúce na verejnom blockchaine.

Okex

Okex – medzinárodný náprotivok OKcoin-u oznámil vlastnú P2P platformu, ktorá bude okrem Bitcoinu, Etherea a ďalších podporovať aj niekoľko fiat-mien vrátane CNY a USD.

Tento ťah spoločnosti umožní prístup k čínskemu krypto-trhu a obchádza všetky vládne zákazy. Lennix Lai – riaditeľ finančného trhu spoločnosti Okex povedal:

“Krypto-burzy s centralizovaným order-bookom sú ešte stále mainstream, no meniace sa prostredie a narastajúce snahy o reguláciu prinášajú na trh neistotu. Niektoré krajiny už tento centralizovaný model zakázali.”

Pán Lai ešte dodal, že predstavenie ich P2P trading platformy firme umožní ponúkať lepšie služby klientom po celom svete.

Huobi Pro

Huobi Pro P2P trading platforma funguje už od 28.7.2017. Zo začiatku umožnila obchodovanie párov LTC/BTC, ETH/BTC, ETC/BTC a BCH/BTC. Narozdiel ok OKEX zatiaľ nie je možné obchodovať s fiat menami, avšak nedávno boli predstavené páry BTC/USDT a ETH/USDT. USDT alebo Tether je kryptomena krytá dolárom, má teda stabilnú hodnotu (~1$).

Samotná burza Huobi prestala v Číne fungovať už 31.10.2017. Pre firmu to bol veľký míľnik. Spoločnosť sa rozdelila na päť častí, jednou z nich je práve Huobi Pro. Ďalej Huobi Exchange (obchodovanie digitálnych assetov a dolárov), Huobi Korea (centralizovaná burza pre Južnú Kóreu), Huobi China (poskytovateľ informácií a výskumných projektov pre Čínu) a Huobi Wallet.

Situáciu v Číne budeme aj naďalej monitorovať. Sledujte nás na facebooku, aby ste o nič neprišli.

Zdroj: news.bitcoin.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre