Oplatí sa skutočne dôverovať navigácii? Troch ľudí doviedla na smrť

  • Traja muži v Indii sa zrútili s autom do koryta rieky.
  • Používali pritom navigáciu.
  • Avšak komplikácie spôsobila hustá hmla a absencia zábran.
Technológie Tragédia sa stala v Indii
Tragédia sa stala v Indii. Zdroj: shutterstock.com/THASSANEE KHAENGRIT/nada54
Okazio PCOkazio mobil

Koho je to vlastne vina?

Čiastočnú vinu na tom má aj samotná krajina, pretože nedostatočne informovala vodičov o nebezpečenstve a na mieste neboli žiadne vhodné výstražné značky alebo nejaká zábrana, keďže most už dlho nikto nepoužíval. K spadnutému mostu sa vyjadril aj okresný úradník v oblasti Ashutosh Shivam.

Začiatkom tohto roka sa predná časť mosta zrútila do rieky v dôsledku povodní. Zrejme nikto neaktualizoval v systéme GPS informáciu o tejto udalosti a o tom, že väčšina mosta už nefunguje. Z tohto dôvodu bol vodič uvedený do omylu a neuvedomil si, že most je nebezpečný.

V obehu je viacero navigačných aplikácií na smartfóny, niektoré autá majú dokonca integrované vlastné riešenia a stále sú k dispozícii aj samostatné GPS navigácie. Nie je možno aktuálne rozhodnúť, ktoré riešenie je najlepšie.

Používate navigáciu v aute?

Mnoho vodičov, nielen u nás, sa spolieha práve na mobilné aplikácie. Je to veľmi pohodlné, stačí dať smartfón do držiaka alebo ho drôtovo/bezdrôtovo pripojiť k autu pomocou Android auto/Apple CarPlay.

Aké je najlepšie riešenie?

Avšak najlepšie by mali byť také riešenia, prípadne aplikácie, ktoré neustále čerpajú dáta z internetu, a teda sú stále aktuálne a dokážu v reálnom čase ukazovať aj nejaké prekážky, nehody či zdržania.

 

Zaujímate sa o to, ako odísť do dôchodku so štedrým pasívnym príjmom? Pozrite si naše video.

SpäťStrana 2/2
Ďalej
txbKvakomat mobil
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.