Okradli vás na dovolenke? Takto by ste mali postupovať

  • Počas letnej dovolenky môže nastať nepríjemnosť v podobe krádeže.
  • Zlodeji vyčíňajú nielen v hoteloch, ale najmä na plážach.
  • Oplatí sa tak mať uložený kontakt na asistenčnú službu.
Off topic Pozor na zlodejov
Pozor na zlodejov. Zdroj: shutterstock.com/M-Production/Krakenimages.com
BitmarketsBitmarkets

Letná dovolenka by mala byť hlavne o pekných zážitkoch. Náladu nám však môže v priebehu chvíle pokaziť napríklad krádež alebo strata. Ako si v takýchto situáciách udržať chladnú hlavu a správne postupovať? O téme informoval portál Správy RTVS.

Pokiaľ ste ubytovaní v hoteli, treba mať na rozume, že ak vám hotel prevezme batožinu, automaticky preberá aj zodpovednosť za ňu. Je preto dôležité nezabudnúť na doklad o tom, koľko batožiny ste si do skladu uložili. V prípade straty alebo krádeže treba situáciu riešiť priamo s hotelom.

V prípade akejkoľvek krádeže je veľmi dôležité, aby ste to oznámili miestnej polícii. Pozor si netreba dávať len v hoteli, ale taktiež na plážach, kde zlodeji úradujú dokonca oveľa častejšie.

Kradnutie v dovolenkových letoviskách nie je ničím výnimočným

Kradnutie v dovolenkových letoviskách nie je ničím výnimočným. Zdroj: shutterstock.com/Andrey_Popov

Faktom je, že veci, ktoré necháte (napríklad na pláži) bez dozoru, nie sú kryté z cestovného poistenia. Najväčšiu škodu dokáže spôsobiť strata alebo odcudzenie peňaženky, v ktorej nosíme okrem peňazí aj doklady či platobné karty.

Vždy máte odporúčanie, na ktorú ambasádu alebo zastupiteľstvo sa môžete obrátiť. Myslím si, že pokiaľ ste poistení, určite vám poradí aj asistenčná služba poisťovne, ktorá vám dokáže vyhľadať to najbližšie zastupiteľstvo.

Existuje tiež možnosť, že v prípade krádeže hotovosti alebo platobnej karty vám asistenčná služba pošle hotovosť či iné platobné prostriedky. Tie však treba vrátiť do dvoch týždňov od návratu z dovolenky. Asistenčná služba je preto veľmi dôležitá. Číslo na ňu si teda určite uložte do mobilu – nikdy totiž neviete, kedy sa vám zíde.

Cestovné poistenie má svoj význam: Úraz alebo choroba na dovolenke vás môže doslova zruinovať. Na Slovensku bol známy prípad, keď poisťovňa riešila ťažké kardiologické problémy klienta v USA. Za operáciu zaplatila takmer 500-tisíc eur, ktoré by si inak musel hradiť samotný klient.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbtxb
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.