Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

  • V najľudnatejšej oravskej obci pribudne nové nákupné centrum.
  • Obyvatelia si šuškajú, že v ňom otvorí prevádzku aj poľská Biedronka.
Novinky Na Orave vyrastie nové nákupné centrum
Na Orave vyrastie nové nákupné centrum. Zdroj: shutterstock.com/Pajor Pawel
BITmarkets BITmarkets

Nákupné centrá na Slovensku pribúdajú takmer až rýchlosťou blesku. Vo väčších mestách ich nájdeme už aj vo vyššom počte, no v poslednom období „obchoďáky” pribúdajú aj v malých mestečkách. Tentokrát sa môžu na nové nákupné centrum tešiť obyvatelia aj návštevníci Oravy.

Nové nákupné centrum na Orave

Investor predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie svoj zámer výstavby obchodného a polyfunkčného centra. To by malo vyrásť v najľudnatejšej oravskej obci Zakamenné. Táto dedinka nemá ani 6 000 obyvateľov, no je centrálnou obcou v malebnej oblasti Oravy.

Nižná Okálka

Obchodné a polyfunkčné centrum Nižná Okálka plánuje investor vybudovať v blízkosti hlavnej cesty, ktorá spája Oravu s Kysucami v priemyselnej časti obce Zakamenné.

 

Vo svojom zámere investor uvádza:

Účelom navrhovanej činnosti „Obchodné a polyfunkčné centrum Nižná Okálka” je vybudovanie obchodného a polyfunkčného centra na území obce Zákamenné. V areáli sa navrhuje umiestniť objekt, ktorý bude zahŕňať predajnú plochu, obchodný priestor s troma samostatnými jednotkami na prenájom a objekt administratívnej budovy.

Výstavba bude pozostávať z viacerých budov, ktoré budú rozmiestnené v tvare písmena „U”. Okrem obchodov a administratívnych priestorov pribudne aj parkovisko pre viac než sto vozidiel a 5 nabíjacích staníc pre elektromobily.

Nové nákupné centrum bude obklopené zeleňou. V areáli budú rásť živé ploty a až 59 listnatých stromov, ktoré budú lemovať parkovisko a vytvárať tieň, aby bránili prehrievaniu asfaltu aj áut návštevníkov.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.
Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: EnviroportalTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.