Nové radary klepnú po prstoch nezodpovedným vodičom. Pozrite sa, za čo vám príde pokuta

  • V krajine, do ktorej často jazdia aj Slováci, budú "strašiť" nové radary.
  • Sústrediť sa budú na konkrétny priestupok.
Off topic Nové radary klepnú po prstoch nezodpovedným vodičom
Nové radary klepnú po prstoch nezodpovedným vodičom. Zdroj: Shutterstock.com/MakDill, Minerva Studio
BitmarketsBitmarkets

Kým doposiaľ bolo pomerne jednoduché vyhnúť sa pokute, situácia sa zmení. Ak ste boli zvyknutý na klasické pokuty za prekročenie maximálnej rýchlosti, váš strach bude o niečo väčší.

V Nemecku sa totiž testovali radary, ktoré dokážu odhaliť nepovolené používanie mobilného telefónu počas šoférovania. Testovanie tohto radaru prinieslo úspech.

Zaujímavosťou je, že nové radary fungujú 24 hodín denne a fungovať im pomáha vyššie spomínaná umelá inteligencia.

S kamerami sa vodiči najčastejšie stretnú na diaľničných mostoch. Tieto kamery snímajú cestu a dokážu identifikovať, kedy vodič v ruke drží mobil alebo iné podobné zariadenie.

Ak kamera zaznamená porušenie dopravných predpisov, automaticky vznikne fotografia vodiča, ktorú radar odošle úradníkovi, aby to overil.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Výborný spôsob prevencie

Testovanie okrem pozitívnych výsledkov prinieslo aj poznatok, že nové radary majú na vodičov výrazný preventívny vplyv. Na kontroly boli vodiči vopred upozornení. Aj napriek tomu však na diaľnici pri meste Mainz zaznamenali každú hodnu zhruba 20 priestupkov.

Na niektorých úsekoch nemeckých ciest budú tieto radary nasadené trvalo. Pilotný projekt totiž potvrdil, že sú účinné a dokážu zvýšiť bezpečnosť na cestách.

Okrem Nemecka však nad týmito jedinečnými radarmi uvažuje aj susedné Rakúsko. Tento projekt má veľmi veľký úspech a je možné, že s radarmi sa stretneme aj na cestách iných krajín. Predpokladá sa, že pôjde o viaceré krajiny.

Narábanie s mobilným telefónom počas jazdy nie je ničím výnimočným ani na slovenských cestách. Vodiči tu za to môžu dostať pokutu vo výške 300 eur, no v hre je aj zákaz šoférovania na 2 roky.

SpäťStrana 2/2
Ďalej
Catslap PC banertxb
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.