Neviditeľné radary lovia rýchlych vodičov. Pokuty, ktoré rozdávajú, vám vyrazia dych

  • Na cestách môžu vodičov pokutovať radary, ktoré sú takmer neviditeľné.
  • Pokuty sa vedia vyšplhať až do výšky 5 000 eur.
Novinky Tajné radary rozdávajú vodičom mastné pokuty
Tajné radary rozdávajú vodičom mastné pokuty. Zdroj: shutterstock.com/r.classen/pathdoc
BitmarketsBitmarkets

Vodiči by si mali dať na cestách pozor na nové laserové radary, ktoré polícia veľmi šikovne schováva. Nová technológia odhalí aj minimálne prekročenie povolenej rýchlosti a vozidlá meria v oboch smeroch jazdy. Radary rozdávajú pokuty automaticky. Tie môžu dosiahnuť výšku až 5 000 eur. O téme informoval portál Techbyte.

Nové radary odhalia každého cestného piráta

Na cestných pirátov „poľujú” nové radary. Vodiči si ich nemusia vôbec nevšimnúť – sú totiž ukryté v starých zariadeniach, ktoré sa na prvý pohľad javia ako celkom nefunkčné. Odhaliť dokážu prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti už pri jazde rýchlejšej o 3 kilometre za hodinu.

Neviditeľné radary majú oči všade

Nová technológia dokáže sledovať aj viacero vozidiel súčasne. Vodiči si vôbec neuvedomia, že ich radar zameral, pretože neuvidia ani žiadny záblesk.

Túto novinku zaviedla rakúska polícia najmä na viedenských cestách. Presné rozmiestnenie radarov však tají. Polícia chce odhaliť čo najviac vodičov, ktorí majú v obľube rýchlu jazdu bez ohľadu na pravidlá cestnej premávky.

Moderné laserové radary sú navyše mobilné – polícia ich tak priebežne presúva na rôzne miesta. Prevažne ide o vysoko frekventované úseky alebo o miesta, kde je vysoká nehodovosť.

Rakúska polícia využíva aj radary na semaforoch, ktoré sledujú, ako vodiči rešpektujú červené svetlo. Zatiaľ sú umiestnené len na šiestich veľkých križovatkách, no polícia avizovala, že ich plánuje rozšíriť aj na ďalšie nové miesta.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbOkazio mobil
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.