Nehoda v zahraničí môže byť nepríjemná záležitosť. Takto by ste mali postupovať

  • Pokiaľ sa vám stala v zahraničí dopravná nehoda, nezúfajte.
  • Stačí sa držať niekoľkých jednoduchých krokov a zásad.
  • V každom prípade k nehode privolajte políciu.
Off topic Nehoda je veľmi nepríjemná udalosť
Nehoda je veľmi nepríjemná udalosť. Zdroj: shutterstock.com/Bilanol/Beautrium
BITmarkets BITmarkets

Leto je v plnom prúde a v zahraničí môže na nás číhať niekoľko nástrah. Napríklad aj dopravná nehoda. Nie vždy to však musí byť také zlé, stačí sa držať niekoľkých krokov. O téme informoval denník Pravda.

Ak už takáto situácia nastane, prvým krokom je zabezpečiť bezpečnosť pre seba a ostatných účastníkov nehody, prípadne poskytnúť prvú pomoc alebo rovno zavolať na 112. Nezabudnite na reflexnú vestu, výstražný trojuholník a výstražné svetlá.

V prípade dopravnej nehody vždy zavolajte políciu. Tá vám dokáže pomôcť aj v prípade jazykovej bariéry s druhým účastníkom nehody. Pokiaľ sa nehoda stane na diaľnici a vy nechcete riskovať nekonečné zápchy, situáciu ihneď zdokumentujte fotografiami a videami, aby bol úsek čo najskôr prejazdný.

Ako v takomto prípade postupovať?

Ako v takomto prípade postupovať? Zdroj: shutterstock.com/Atiwat Witthayanurut

V ďalšom kroku si vymeňte s druhým účastníkom nehody všetky potrebné údaje. Budete potrebovať meno a priezvisko, trvalý pobyt, údaje o poistení vozidla, evidenčné číslo vozidla a krajinu pôvodu, ale aj číslo bielej, respektíve zelenej karty.

Nezabudnite ani na vyplnenie správy o nehode. V rámci EÚ sa toto tlačivo obsahovo nelíši – ak máte teda správu v slovenčine, v tomto jazyku ju aj vyplňte. Všetky polia vypíšte čo najdôslednejšie. V prípade cudzieho jazyka si pomôžte napríklad prekladačom vo vašom smartfóne.

Nakoniec netreba zabudnúť na kontaktovanie asistenčnej služby vašej poisťovne. Tam vám vedia poradiť aj s vyplnením správy o nehode či ďalšími úkonmi.

Dopravná nehoda

Dopravná nehoda je nepredvídaná kolízia jedného alebo viacerých dopravných prostriedkov, pri ktorej dôjde k škode na majetku alebo zraneniu osôb. Zvyčajne sa pod týmto termínom chápe nehoda v cestnej premávke, patria sem však aj nehody na železnici alebo v leteckej doprave.

Za dopravnú nehodu je považovaná aj škodová udalosť, ak nie je splnená niektorá z povinností účastníka škodovej udalosti, je vodič zúčastneného vozidla pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky alebo sa odmietol podrobiť vyšetreniu na zistenie ich požitia, alebo sa účastníci škodovej udalosti nedohodli na jej zavinení.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.
Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: PravdaTAGY:
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.