Nedostatok pitnej vody na Slovensku: Vodári vyzývajú tieto lokality k jej šetreniu

  • Podľa StVPS je táto výzva nevyhnutná z dôvodu poklesu výdatnosti vodárenských zdrojov.
  • Spoločnosť zásobuje pitnou vodou viac ako 657 000 ľudí.
Ekonomika Nedostatok pitnej vody na Slovensku
Nedostatok pitnej vody na Slovensku. Zdroj: Shutterstock.com/FamVeld
BitmarketsKvakomat mobil

Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť (StVPS) vyzýva verejnosť k obmedzeniu používania pitnej vody na iné účely počas letného obdobia. Výzvu spoločnosť zaslala do 45 obcí na strednom Slovensku. Informovala o tom riaditeľka marketingu a komunikácie Slavomíra Vogelová pre TASR.

Vodárenské spoločnosti vyzývajú občanov, aby počas letných mesiacov obmedzili využívanie pitnej vody na iné účely, ako napríklad polievanie záhrad, umývanie áut či napúšťanie bazénov. Podľa StVPS je táto výzva nevyhnutná z dôvodu poklesu výdatnosti vodárenských zdrojov a pre problémy súvisiace s výrobou a dodávkou pitnej vody.

Výzva sa týka týchto obcí

Žiadosť o obmedzenie užívania pitnej vody obdržali tieto obce: Studená, Petrovce, Dubno, Hostice, Jestice, Gemerské Dechtáre, Teplý Vrch, Budikovany, Drienčany, Padarovce, Dražice, Veľký Blh, Rimavské Zalužany, Rimavské Brezovo, Lehota nad Rimavicou, Kociha, Hrachovo, Veľké Teriakovce, Kružno, Jesenské, Rimavské Janovce, Pavlovce, Širkovce, Šimonovce, Gortva, Hodejovec, Chanava, Rumince, Rimavská Seč, Číž, Lenartovce, Vlkyňa, Stránska, Hubovo, Lenka, Včelince, Štrkovec, Kráľ, Abovce, Polichno, Ihráč, Oslany, Radobica a Tornaľa.

Situácia je zatiaľ stabilizovaná, problém so zásobovaním pitnou vodou sa prejavuje najmä v obciach bez vodojemu a v obciach s vyšším počtom paušálnych odberateľov,” uviedla Vogelová

StVPS spravuje vodovody a kanalizácie v Banskobystrickom kraji a v okrese Prievidza v Trenčianskom kraji. Spoločnosť zásobuje pitnou vodou viac ako 657 000 ľudí. Na verejnú kanalizáciu, ktorú prevádzkuje, je napojených vyše 410 000 obyvateľov.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Best Wallet PCtxb
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.

Najčítanejšie články

1

Vyberte si hotovosť. Najväčšia banka vypne bankomaty aj platobné karty

2

Trinásty dôchodok sa dramaticky zmení. Skupina seniorov príde o stovky eur

3

Pád východoslovenského giganta? Firma čelí konkurzu, zamestnanci hrozia štrajkom

4

Na slovenskom trhu sú dva nebezpečné výrobky. Ich používanie môže mať fatálne následky

5

Ďalšia automobilka avizuje veľké prepúšťanie. Jej autá zrazu takmer nikto nechce

PR články

Dosiahne Bitcoin hranicu 100-tisíc dolárov ešte do konca roka? Tu je odpoveď

Henrieta Balázsová  | 14. novembra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. V posledných týždňoch sa na kryptomenovom trhu zvyšuje optimizmus a investori sledujú, či Bitcoin a ďalšie digitálne meny môžu dosiahnuť nové cenové rekordy.

Dokáže Ethereum napodobniť raketový rast Bitcoinu? Odborníci majú odpoveď

Henrieta Balázsová  | 12. novembra 2024

V období, keď Bitcoin dosahuje svoje nové historické maximá a približuje sa k hranici 90 000 USD, vzniká mimoriadne zaujímavá situácia aj pre Ethereum.

Napodobní Ethereum rast Bitcoinu?