Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

  • Slovenská sporiteľňa varuje pred úplne novými typmi podvodov.
  • Banka vysvetľuje, ako jednoducho sa zo Slovákov môžu stať biele kone.
Novinky Slovenská banka upozorňuje na nové podvody
Slovenská banka upozorňuje na nové podvody. Zdroj: shutterstock.com/Prostock-studio/13threephotography
Okazio PCBitmarkets

Najväčšia banka na Slovensku upozornila na nebezpečný podvod, ktorý sa u nás aktuálne vo veľkom šíri. Útočníci sa snažia nalákať svoje obete na ponuku jednoduchej práce, ktorú môžu vykonávať z pohodlia svojho doma.

Online brigáda sa však môže pre Slovákov skončiť veľmi zle. Nielenže nič nezarobia – prídu aj o vlastné peniaze, dokonca sa z nich môžu stať spolupáchatelia trestného činu.

Slovenská banka upozornila na nové typy nebezpečných podvodov

Slovenská sporiteľňa zverejnila tlačovú správu, v ktorej Slovákov varuje pred novými typmi online podvodov s brigádami.

Nebezpečná brigáda

Počas letnej sezóny vyhľadávajú prevažne mladí ľudia príležitosti, ako si počas prázdnin niečo privyrobiť. Momentálne môžu naraziť na ponuky, ktoré ich zaiste oslovia, keďže práca je veľmi jednoduchá a sľubuje lákavý zárobok.

Lajkovanie videí

Podvodníci lákajú Slovákov na ľahko zarobené peniaze. V prvom type podvodu stačí len lajkovať videá na YouTube či ohodnotiť filmy. Ponuku práce dostávajú Slováci najmä cez WhatsApp alebo iMessage.

Text správy vyzerá takto:

Ahoj! Som Steven, špecialista na ľudské zdroje z WarnerBros Video Company. Potrebujete mobilnú prácu na čiastočný úväzok? Zarobte viac ako 216 eur denne!

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Podvodník tvrdí, že sa snaží zvýšiť návštevnosť svojej webovej stránky, preto hľadá ľudí, ktorí mu s tým pomôžu. Problém je v tom, že od obete najskôr žiada vstupný poplatok.

Ján Adamovský, šéf bezpečnosti Slovenskej sporiteľne, vysvetlil:

Následne aj dostanú malý zárobok, ale postupne od nich podvodníci pýtajú stále väčšie poplatky. Od nášho klienta chceli v priebehu troch dní aj 20 platieb.

Späť
Strana 1/2Ďalej
txbtxb
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.