Najnebezpečnejší podvod roka práve útočí. Slováci už prišli o desiatky tisíc eur

  • Podvod s falošnou identitou ohrozuje osamelých ľudí.
  • Máj je mesiacom zvýšeného rizika pre zraniteľné osoby na internete.
  • Finančné straty obetí dosahujú desaťtisíce až státisíce eur.
Off topic Podvody ohrozujú Slovákov
Podvody ohrozujú Slovákov. Zdroj: shutterstock.com/LarysaPol/fizkes
Best Wallet PCtxb

Podvod, ktorý zasiahne nielen vašu peňaženku, ale aj city, sa opäť masívne šíri internetom. Máj je tradične označovaný za mesiac lásky. Žiaľ, pre mnohých dôverčivých ľudí sa môže zmeniť na mesiac finančných strát a sklamania. Podvodníci dobre vedia, že práve v tomto období sú ľudia viac naklonení romantike a citom, čo z nich robí ideálne obete pre dobre známy, no stále účinný podvod.

O aký podvod vlastne ide?

Príbeh amerického vojaka je jedným z najrozšírenejších podvodov na sociálnych sieťach. Ako nedávno upozornila Polícia Slovenskej republiky na svojom facebookovom profile, podvodníci sa vydávajú za vojakov z USA, ktorí sú údajne na misii v zahraničí.

Vytvárajú si falošné profily s ukradnutými fotografiami skutočných vojakov, nadväzujú online vzťahy a postupne si získavajú dôveru obetí.

Scenár podvodu je takmer vždy rovnaký

Podvodník sa predstaví ako americký vojak na misii, ktorý sa zamiloval do svojej online „lásky” a plánuje s ňou spoločnú budúcnosť. Po nejakom čase však príde kľúčový moment – potrebuje peniaze na uvoľnenie z armády, na cestu domov alebo na prepravu svojich osobných vecí.

Podvod s mimoriadne vysokými stratami

Škody spôsobené týmto typom podvodu sú alarmujúce. Podľa informácií z médií prišla jedna 61-ročná Bratislavčanka o viac ako 50 000 eur, ktoré poslala mužovi vydávajúcemu sa za amerického vojaka počas štyroch rokov komunikácie.

Ako upozorňuje polícia, tieto podvody sú nebezpečné najmä pre staršie osoby, ktoré nemajú dostatočné skúsenosti s internetom a sociálnymi sieťami. Nie je však výnimkou, že sa obeťami stanú aj mladší ľudia.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 75 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Kvakomat PC bannerCoinfactory mobil baner
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.