Najčastejšie chyby vyskytujúce sa počas ICO fázy #2

Novinky Najčastejšie chyby vyskytujúce sa počas ICO fázy #2
Najčastejšie chyby vyskytujúce sa počas ICO fázy #2 Zdroj: shutterstock.com/ViktoriiaHnatiuk
Kvakomat PC bannerBitmarkets

Ako sme uviedli v tomto článku, ICO vie byť poriadne náročné. Ak sa naň firma dôsledne nepripraví, môže priniesť viac problémov ako riešení. Preto by sa príprava na ICO určite nemala zanedbávať. Čo sa stane, ak si tím svoje úlohy nesplní tak ako by mal? Aké chyby sa často opakujú a ktoré z nich vedia mať fatálne následky? Na chamtivosť a plagiátorstvo sme sa už pozreli. Poďme si ale spoločne posvietiť na ďalšie.

Nezmyselnosť/ zbytočnosť

Stretli ste sa aj vy s ICO prípadom, pre ktorý ste nevideli nájsť reálne využitie? Prečítali ste si whitepaper alebo oficiálne vyhlásenia a jednoducho ste nevedeli pochopiť, akú zmenu by tento token mohol priniesť?

V dnešnom krypto svete to nie je nič výnimočné. Nie je predsa možné, aby fungovalo všetkých 1500 kryptomien, ktoré sú zaregistrované na CMC, s ďalšími stovkami, ktoré čakajú na pridanie. Čo napríklad taký bananacoin alebo ženský token, ktorý má bojovať s patriarchálnou spoločnosťou? Preto ak sa už pozeráte na nejaké ICO, skúste si predstaviť ako by sa blockchain technológia za ním dala využiť. Aké pozitíva? Aký problém rieši práve tento projekt?

Nepripravenosť

Ako som už v úvode spomínal, na ICO fázu treba byť vopred veľmi dobre pripravený. O to viac, ak máte na starosti ICO, ktoré ma naozaj potenciál a reálne využitie. V takom prípade sa pripravte na to, že budete mať preťaženú sieť, takmer okamžite vypredané tokeny, ktoré ponúkate a podobne.

Znie to síce ako sen, ak však s takouto pozitívnou odozvou dopredu nepočítate, možno nastanú problémy. Preto si treba dať extra záležať napríklad na web hostingu.

Nesprávne priority

Predstavte si situáciu, kedy ste makali celé mesiace alebo roky až ste sa nakoniec dostali ku ICO fáze. Počas nej však spravíte jednu obrovskú chybu. V tom ošiale kedy vyzbierate milióny eur sa totiž môžete až priveľmi naviazať na peniaze.

Ak na twitter alebo telegram nepíšete nič iné ako koľko ste počas ICO zarobili a aké čakáte zhodnotenie a nárast mince, nevyšlete tým dobrú správu investorom. Tí môžu začať spochybňovať vaše záujmy v danom projekte. V hlavách im bude vŕtať, či vám naozaj ide o projekt ktorý prezentujete alebo len chcete rýchlo zbohatnúť.

Nepotizmus

Múdre knihy definujú nepotizmus ako preferovanie príbuzných voči viac kvalifikovaným. Ide teda o spôsob rodinkárstva. A presne tomu by ste sa mali vyhnúť.

Nemusí pri tom ísť ani o priame zamestnanie niekoho vo vašom tíme. Stačí ak sa rozhodnete pár stovák možno tisícok tokenov porozdávať vašim známym. Ak by to však spravili všetci a vo väčšom množstve, mohli by ste prísť o značný kapitál, ktorý je na začiatku potrebný.

Záver

Chýb, ktorých sa môžete pred alebo počas ICO dopustiť je viac než dosť. Určite sme vám v dvoch článkoch neboli schopní uviesť všetky. Snažili sme sa ale poukázať na tie najväčšie a najčastejšie. Ak teda plánujete aj vy svoje vlastné ICO, dajte si extra pozor aby ste sa týmto chybám vyhli.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Disclaimer: Tento článok nie je v žiadnom prípade orientovaný proti ICO projektom, či už konkrétnym alebo celkovo ICO ako takým. Jeho cieľom je iba informovať, na čo si dávať pozor pri rozhodovaní sa, do ktorého ICO svoje peniaze vložíte.

txbCatslap ICO mobil baner
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.