- Prešov sa stane domovom najväčšieho závodu na výrobu nerezových zásobníkov teplej vody na svete.
- Spoločnosť Dejong Slovakia plánuje vytvoriť stovky nových pracovných miest.
- Investícia presiahne 60 miliónov eur a prispeje k rozvoju udržateľnej energetiky v regióne.
Spoločnosť Dejong Slovakia dnes začala výstavbu nového závodu v Prešove, ktorý má ambíciu stať sa najmodernejším a svetovo najväčším závodom na výrobu nerezových zásobníkov teplej vody. Tento projekt prinesie do regiónu významné investície a vytvorí stovky nových pracovných miest. Informoval o tom prešovský Korzár.
Unikátny závod s globálnym dosahom
Nový výrobný závod, ktorý vyrastie v priestoroch CTPark Prešov Sever, bude mať konečnú kapacitu milión zásobníkov ročne. Spoločnosť plánuje svoje výrobky exportovať nielen v rámci Európy, ale aj do USA, Kanady, Japonska či Austrálie.
Výkonný riaditeľ Rheem Europe Arno La Haye uviedol:
Prichádzame do Prešova, aby sme postavili najväčší svetový závod na výrobu nerezových zásobníkov na teplú vodu, ktoré budú používané pri tepelných čerpadlách, a tým prispeli k udržateľnejšej budúcnosti a lepšiemu životnému prostrediu.
Príležitosti pre miestnych obyvateľov
„Budeme potrebovať ľudí do výroby, ktorí budú pracovať manuálne, ale takisto odborníkov na robotiku, mechaniku, zváračov,” upresnil Arno La Haye. Riaditeľ závodu Lee Fletcher dodal, že prvé nábory už prebiehajú a budú pokračovať v nasledujúcich mesiacoch.
Spoločnosť plánuje pri spustení závodu, ktoré je naplánované na začiatok roka 2026, zamestnať prvých 150 až 200 ľudí. Postupne by sa tento počet mal zvýšiť na stovky pracovných miest.
Primátor Prešova František Oľha označil investíciu za „veľkú príležitosť pre kvalitné zamestnávanie” v regióne. Zároveň zdôraznil, že závod bude využívať „ultramodernú, vysoko robotizovanú pracovnú linku bez použitia vysokozdvižných vozíkov.”
Už sa viac neboj o svoje peniaze.
Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.
Hoci presná výška investície nebola zverejnená, predstavitelia spoločnosti naznačili, že bude vyššia ako doteraz medializovaných 60 miliónov eur. Výstavba závodu má trvať približne rok a prevádzka by mala byť spustená začiatkom roka 2026.
Tento projekt predstavuje významnú investíciu do východného Slovenska a má potenciál výrazne prispieť k ekonomickému rozvoju regiónu. Zároveň podporuje trend udržateľnej energetiky a prispieva k znižovaniu závislosti od uhlíkových palív.