Na týchto 7 druhov mobilných aplikácií si dávajte pozor. Môžete prísť o všetky peniaze

  • Mobilné aplikácie môžu výrazne uľahčiť náš život, no je dôležité mať na pamäti aj potenciálne riziká.
  • Obzvlášť pozor by ste si mali dávať pri týchto konkrétnych aplikáciách.
Off topic Pozor na tieto mobilné aplikácie
Pozor na tieto mobilné aplikácie. Zdroj: Shutterstock.com/simona pilolla 2
BitmarketsBitmarkets

Pozor by ste si mali dávať predovšetkým na tieto aplikácie:

  1. Aplikácie pre taxi služby
  2. Aplikácie pre vlaky a autobusy
  3. Aplikácie na požičiavanie bicyklov
  4. Aplikácie na rezerváciu cestovných lístkov
  5. Aplikácie na podujatia
  6. Aplikácie na konverziu mien
  7. Prekladateľské aplikácie

Crawford upozornil, že hlavné riziko aplikácií na konverziu mien spočíva v tom, že môžu uchovávať citlivé finančné údaje a mať prístup k platobným informáciám. Toto riziko sa týka všetkých aplikácií, ktoré ukladajú vaše platobné údaje. Ďalším významným dôvodom na ich odstránenie je podľa Crawforda „neželané sledovanie”.

Tieto aplikácie môžu pokračovať v zhromažďovaní informácií o polohe, aj keď sa nepoužívajú. Aplikácia môže zhromažďovať údaje o vašej polohe s cieľom vytvoriť podrobný profil vášho správania, preferencií a zvyklostí, ktorý sa potom používa na cielenú reklamu.

Myslite aj na svoju mobilnú batériu

Práve toto sledovanie má vplyv na batériu vášho mobilu. Pokiaľ máte naraz spustené obrovské množstvo aplikácií, dochádza aj k spomaľovaniu samotného zariadenia.

Crawford tvrdí, že odstránenie nepotrebných aplikácií môže zlepšiť výdrž batérie zariadenia až o 20 % a znížiť spotrebu dát. „Odstránením týchto aplikácií znížite zbytočné aktivity na pozadí, ako je synchronizácia údajov, aktualizácie, sledovanie polohy a notifikácie. Tieto aplikácie môžu využívať vaše mobilné dáta a spotrebúvať energiu batérie,” dodal.

Ako sa chrániť?

Na ochranu pred rizikami spojenými s mobilnými aplikáciami je dôležité dodržiavať niekoľko základných pravidiel:

  1. Sťahujte aplikácie iba z oficiálnych zdrojov – držte sa oficiálnych obchodov s aplikáciami a vyhýbajte sa inštalácii aplikácií z neoverených zdrojov.
  2. Pozorne si preštudujte oprávnenia – pred inštaláciou aplikácie si skontrolujte, aké oprávnenia aplikácia požaduje a či sú tieto požiadavky rozumné.
  3. Pravidelne aktualizujte aplikácie – aktualizácie často obsahujú bezpečnostné záplaty, ktoré opravujú známe chyby a zraniteľnosti.
  4. Buďte opatrný pri zadávaní osobných údajov – nezadávajte citlivé informácie do aplikácií, ktoré nepoznáte, alebo ktorým nedôverujete.
  5. Používajte bezpečnostný softvér – dobrý bezpečnostný softvér vám môže pomôcť identifikovať a blokovať škodlivé aplikácie skôr, než spôsobia škodu.

Mobilné aplikácie môžu výrazne uľahčiť náš život, no je dôležité mať na pamäti aj potenciálne riziká. Opatrnosť a informovanosť sú kľúčom k bezpečnému a zodpovednému používaniu technológií.

SpäťStrana 2/2
Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Info.skTAGY:
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.