Na Slovákov útočia nové podvody. Pozor na tie najzákernejšie triky zlodejov, ktoré vás pripravia o peniaze

  • Podvodníci rozhodili pasce takmer všade a Slováci im musia čeliť každý deň.
  • Prečítajte si, aké podvody sa aktuálne vo veľkom šíria po Slovensku, aby vás neokradli o peniaze.
Novinky Na Slovensku sa masívne rozšírili podvody
Na Slovensku sa masívne rozšírili podvody. Zdroj: shutterstock.com/New Africa/Maren Winter
BITmarkets BITmarkets

Roman Berkes, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) uviedol:

Tento problém sa rozmáha každým rokom viac a viac. Za posledné mesiace sme identifikovali asi najväčší počet pofidérnych ponúk v histórii. Treba si na to dávať pozor.

Slovákom hrozí, že zaplatia za zájazd, no zostanú doma. V horšom prípade sa môže stať, že im dovolenkoví šmejdi vybielia celý bankový účet.

Podvodníci napodobňujú stránky známych cestoviek. Pri objednávaní zájazdu však zákazník zisti, že platobná brána na webe nefunguje. A práve to je ten moment, kedy prídu o všetky peniaze na bankovom účte, pretože falošnej cestovnej kancelárií sprístupnili svoje bankové údaje.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Polícia varuje pred novým typom SMS podvodu

Podvodníci posielajú Slovákom správy, ktoré hrajú na city. Mnohí Slováci dostali v uplynulých dňoch SMS-ky, v ktorých sa útočníci predstavia ako ich vlastné deti.

Slovenská polícia upozorňuje:

Podvodníci na leto vymysleli nový príbeh. Namiesto zadržaných balíkov a žiadostí o odblokovanie účtu si vymysleli príbeh o tom, že dieťa má nové číslo.

Text správy začína slovami „Ahoj oci” a pokračuje dôveryhodným tvrdením „môj telefón je rozbitý, toto je moje nové číslo”. Telefónne číslo nie je samo o sebe nijako nebezpečné, avšak v následnej komunikácií sa podvodníci od svojich obetí snažia vymámiť peniaze. Polícia radí, že ak takúto správu dostanete, nemáte na ňu vôbec reagovať.

Na sociálnych sieťach úraduje falošná banka

SpäťStrana 2/3Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: 365.bankTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.