Motoristi majú dôvod na radosť. Na severe otvorili dôležitú križovatku

  • Vodiči budú na severe Slovenska jazdiť o čosi komfortnejšie.
  • NDS dala vodičom do užívania ďalšiu časť križovatky D1 Lietavská Lúčka.
  • To znamená rýchlejší a komfortnejší vstup do Žiliny.
Off topic Vodičom sa bude jazdiť komfortnejšie
Vodičom sa bude jazdiť komfortnejšie. Zdroj: shutterstock.com/Nick Beer/EugeneEdge

Vodiči budú na severe Slovenska jazdiť o čosi komfortnejšie. Konkrétne ide o križovatku D1 Lietavská Lúčka, kde prebehla zmena pruhov smerom na D1. O téme informoval motoristický portál TOPSPEED.sk.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) dala vodičom začiatkom tohto mesiaca do užívania ďalšiu časť križovatky D1 Lietavská Lúčka. V konečnom dôsledku to znamená rýchlejší a komfortnejší vstup do Žiliny.

Otvorená je ďalšia časť križovatky

Otvorená je ďalšia časť križovatky. Zdroj: shutterstock.com/filin72

Doteraz vodiči boli obmedzení tým, že smerom na D1 bola už pred tunelom Žilina premávka zhustená len do jedného jazdného pruhu. To je však už nateraz minulosťou. Vyjadril sa k tomu aj hovorca NDS Tomáš Ferenčák.

Otvorením ďalšej časti križovatky Lietavská Lúčka sa umožnil vstup do Žiliny v plnohodnotnom dvojpruhu. Odstránilo sa aj súčasné dočasné riešenie, keď bola doprava na D1 už pred tunelom Žilina vedená v jednom pruhu.

Ide skutočne o vyťažený úsek, pretože podľa zverejnených dát prejde denne tadeto až 2 500 vozidiel. Celý tento diaľničný úsek, teda Lietavská Lúčka – Dubná Skala, prinesie, okrem iného, aj prevádzkovanie tunela Višňové, ktorý bude najdlhším tunelom na Slovensku.

Tunel Višňové

Tunel Višňové je súčasťou úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala. Jeho výstavba začala ešte v roku 1998, kedy na základný kameň poklopal vtedajší premiér Vladimír Mečiar. O 4 roky neskôr došlo k prerazeniu prieskumnej štôlne.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 76 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.