Mobil s týždňovou baterkou? CO2 batérie ponúkajú 7× dlhšiu výdrž! – Kedy prídu na trh?

2

V súčasnosti svetu batérií kraľuje Li-Ion resp. Li-Pol technológia. Tieto batérie majú relatívne dobrú kapacitu a dajú sa ľahko nabíjať. Už niekoľko rokov však existuje konkurenčná Li-CO2 technológia výroby batérií, ktorá vyzerá veľmi sľubne, avšak má veľa problémov. Tým najväčším je fakt, že takéto batérie sa nedajú nabíjať. Po prvom použití sú prakticky zničené.

Alebo aspoň boli. Najnovší výskum z MIT ukázal, že nabíjateľné Li-CO2 baterky sú reálne. Ich prototypy vydržali až 500 nabití. Výhodou uhlíkových batérií je ich vysoká energetická hustota. Na jedno nabitie vydržia až 7× dlhšie než klasické batérie.

Čo pozerať ďalej?

Nvidia absolútne nezvládla uvedenie RTX 3080 na trh – Zatiaľ radšej nič nekupujte

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Fero

Pisem len ze nemate platny SSL certifikat 🙂 ak ste si nahodou nevsimli

Last edited 5 months ago by Fero
Kryptomagazin

Opravené 🙂