Mnohí Slováci môžu získať takmer 300 eurový príspevok. Takéto sú podmienky

  • Veľa Slovákov má nárok na štátny príspevok v hodnote 275 eur.
  • Žiadať o neho môžu zamestnanci, živnostníci aj rodičia na materskej dovolenke.
Ekonomika Slováci môžu získať príspevok na rekreáciu
Slováci môžu získať príspevok na rekreáciu. Zdroj: shutterstock.com/NDAB Creativity/Dino Osmic
Kvakomat PC bannerBitmarkets

V rámci rozvoja cestovného ruchu na Slovensku prijala vláda v roku 2019 novelu zákona o podpore cestovného ruchu. Svetlo sveta uzreli rekreačné poukazy, ktoré môžu využívať pracujúci Slováci. Týmto príspevkom si dokážu prilepšiť až o 275 eur, ako informuje Finančná správa. Získať ho môžu zamestnanci, podnikatelia, aj rodičia na materskej alebo rodičovskej dovolenke.

Príspevok na pobyt na Slovensku

Hlavnou podmienkou je, že príspevok musia žiadatelia použiť na rekreačný pobyt v ubytovacích zariadeniach na Slovensku.

Slovenskí zamestnávatelia majú povinnosť prispievať svojim zamestnancom na rekreáciu v hodnote 55 % z ich výdavkov na tento účel za jeden kalendárny rok. Maximálna možná suma príspevku je 275 eur. Túto sumu môžu získať len zamestnanci, ktorí pracujú na plný úväzok.

Tí Slováci, ktorí pracujú na skrátený úväzok, majú na príspevok taktiež nárok, avšak jeho výška bude zodpovedať pomeru skrátenia ich pracovného času.

Príspevok na rekreáciu poskytuje štát len pre vybrané rekreačné zariadenia na Slovensku. Musí sa vzťahovať na pobyt, ktorý trval minimálne 2 noci.

Kto má nárok na rekreačný príspevok

Rekreačný príspevok sa nevzťahuje len na zamestnancov, ale aj na ich rodinných príslušníkov. Ide pritom nie len o manžela či manželku a deti, ale aj o osoby, ktoré so žiadateľom žijú v spoločnej domácnosti.

Majú na neho nárok aj SZČO a Slováci, ktorí sú na materskej alebo rodičovskej dovolenke.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbPepe Unchained mobil
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.