Ľuďom žijúcim v bytovkách hrozí pokuta 16 330 eur. Pozor na chybu, ktorú robíte

  • Spoločné priestory v bytovkách mnohí ľudia vnímajú ako odkladací priestor.
  • Vedeli ste však, že za takéto správanie môžete dostať pokutu vo výške tisícok eur?
Off topic Ľuďom žijúcim v bytovkách hrozí pokuta 16 330 eur
Ľuďom žijúcim v bytovkách hrozí pokuta 16 330 eur. Zdroj: Shutterstock.com/Vlnec, DimaBerlin
Wallstreetpepe PC banerBitmarkets

Život v bytovke nemusí byť vždy med lízať. Nie všetci obyvatelia sú totiž ohľaduplní k iným susedom a nedokážu sa prispôsobiť pravidlám bývania v bytovke. Jednoducho povedané, neriadia sa pravidlom „nerob druhým to, čo nechceš, aby robili oni tebe”.

Vzhľadom na to, že v bytovkách žije množstvo rodín, je dôležité, aby sa naučili rešpektovať sa. Medzi najčastejšie problémy patrí napríklad dupot alebo hlučná hudba. Nájdu sa však aj takí, ktorým prekáža fajčenie na balkóne.

Pozor na základnú chybu

Čo je horšie, mnohí obyvatelia robia chybu, o ktorej nevedia, že za ňu môžu zaplatiť. Reč je o odkladaní nepotrebných vecí do spoločných priestorov bytového domu. Je jedno, či ide o rastliny, bicykle alebo skrine. Ide totiž o poriadne veľký problém, ktorý môže mať nepríjemné následky.

Podľa portálu Lepšia správa by mali obyvatelia bytovky vedieť, že spoločné priestory sú spoločné a neslúžia ako odkladací priestor. Ide totiž o únikové cesty, ktoré ak sú zapratané mnohými vecami, môžu nastať nebezpečné situácie. Tie sa nemusia týkať iba majiteľov bytov a nájomníkov, ale aj záchranných zložiek, ktoré môžu mať ťažší prístup.

Okrem toho sa však na chodbách v bytovkách často nachádzajú aj predmety, ktoré môžu prispieť k rýchlejšiemu šíreniu požiaru.

Ak patríte k ľuďom, ktorí si na chodbách nechávajú veci, mali by ste vedieť, že porušujete bezpečnostné nariadenia. Zároveň môže byť reč aj o obťažovaní ostatných susedov. To platí najmä v prípade, že na chodbe nechávate smeti. Áno, možno sa ich chystáte čoskoro vyhodiť, no takýto pach sa v uzavretom priestore drží dlhšie, než by ste povedali.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Pokuta v tisícoch eur

Späť
Strana 1/2Ďalej
txbOkazio mobil
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.