Lacná dovolenka môže vyjsť draho. Nová cestovka vzbudzuje obavy

  • Nový web travelokno.sk ponúka podozrivo lacné zájazdy bez základných informácií o firme.
  • Stránke chýba povinné poistenie proti úpadku a má len falošné pozitívne recenzie.
  • Slovenská obchodná inšpekcia začala vyšetrovanie pre podozrenie z podvodu.
Ekonomika Lacná dovolenka môže vyjsť draho
Lacná dovolenka môže vyjsť draho. Zdroj: shutterstock.com/ViDI Studio, Summit Art Creations
Okazio PCCoinfactory mobil baner

V čase, keď Slovensko sužujú mrazy a mnohí snívajú o úteku do teplých krajín, sa na internete objavil nový podozrivý predajca zájazdov. Portál travelokno.sk láka zákazníkov na exotické dovolenky so zľavami až 50 percent, no experti bijú na poplach. Upozornil na to portál Forbes.

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a agentúr (SACKA) spolu so Slovenskou obchodnou inšpekciou (SOI) upozorňujú na závažné nedostatky, ktoré môžu signalizovať ďalší pokus o podvod na slovenskom trhu cestovného ruchu.

Už webová stránka je podozrivá

„Ide o mimoriadne znepokojujúcu situáciu, ktorá nápadne pripomína nedávny prípad cestovnej kancelárie Tourpack,” uvádza SACKA vo svojom stanovisku. Webová stránka totiž nespĺňa ani základné zákonné požiadavky – chýbajú údaje o prevádzkovateľovi, jeho identifikačné číslo či sídlo firmy.

Ešte závažnejším problémom je absencia informácií o poistení proti úpadku, ktoré je pre cestovné kancelárie zo zákona povinné. „Toto poistenie predstavuje základnú ochranu spotrebiteľa v prípade krachu cestovnej kancelárie. Jeho absencia je vážnym varovaním,” vysvetľuje SOI.

Podozrenia posilňuje aj agresívna marketingová stratégia. Web sa propaguje prostredníctvom platenej reklamy na Google s lákavými sloganmi o polovičných zľavách a exotických destináciách. Odborníci však upozorňujú, že mimoriadne nízke ceny by mali byť pre spotrebiteľov prvým varovným signálom.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 69 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Podozrivé ponuky

Späť
Strana 1/2Ďalej
Coinfactory PC banertxb
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.

Najčítanejšie články

1

Slovenskí dôchodcovia v pasci: Valorizácia prehrala boj s infláciou

2

Mince, ktoré vám môžu zmeniť život: Tieto dvojeurovky majú hodnotu tisícov eur

3

Slovensko stojí na prahu fatálnej krízy: Dôchodkovému systému hrozí úplný kolaps

4

Sociálna poisťovňa pripomína dôchodcom dôležitý termín

5

O 5 rokov chcem mať na účte 400 000 eur. Ako na to?

PR články

BITmarkets rozdáva kryptomeny úplne zadarmo

PR články  | 13. februára 2025

PR článok spoločnosti Bitmarkets. S blížiacim sa Valentínom predstavuje kryptomenová burza BITmarkets moderný spôsob, ako osláviť sviatok lásky: darovaním kryptomeny.

Je Bitcoin skutočne digitálnym zlatom? Realita je zložitejšia

PR články  | 13. februára 2025

Článok vznikol v spolupráci s XTB. Bitcoin za poslednú dekádu vyrástol z undergroundovej technologickej novinky na jedno z najdiskutovanejších investičných aktív súčasnosti.

Bitcoin sa nespráva ako digitálne zlato