Kupujete ojazdené auto? Pozor na týchto 10 podfukov

  • Kúpa „jazdenky“ sa vám nemusí vyplatiť, ak narazíte na nesprávneho predajcu.
  • Stočené kilometre či skryté vady sú len zlomkom z toho, na čo si treba dať pozor.
Off topic Ojazdené auto treba kupovať pozorne
Ojazdené auto treba kupovať pozorne. Zdroj: shutterstock.com/lunamarina
BitmarketsBitmarkets

Pri kúpe jazdeného auta sa môžete veľmi ľahko stať obeťou podvodu. Podvodníci využívajú rôzne triky, aby zarobili na neznalých kupujúcich. Prinášame vám prehľad desiatich najčastejších podfukov, na ktoré by ste si mali dávať pozor, keď kupujete ojazdené auto. Na tému upozornil portál Pravda.

Platba za auto vopred

Jedným z najbežnejších podvodov je požiadavka na platbu vopred, ešte predtým, ako vôbec auto uvidíte. Podvodníci môžu tvrdiť, že auto je v zahraničí, alebo že je potrebné uhradiť zálohu na zabezpečenie transakcie. Nikdy neposielajte peniaze vopred, ale najskôr trvajte na osobnej prehliadke vozidla.

Falošné webstránky predajcov

Niektorí podvodníci vytvárajú falošné webstránky, ktoré sa tvária ako renomovaní predajcovia. Tieto stránky môžu byť veľmi presvedčivé, s profesionálnym dizajnom a detailnými popismi vozidiel. Pred tým, ako uskutočníte akúkoľvek platbu, overte si pravosť stránky a predajcu.

Zatajený pôvod auta

Mnohí predajcovia zatajujú, že auto bolo dovezené zo zahraničia, čo môže naznačovať, že má v skutočnosti nižšiu hodnotu, alebo že bolo havarované. Pred kúpou si vždy vyžiadajte kompletnú históriu vozidla a overte si jeho pôvod.

Podvodné inzeráty na sociálnych sieťach

Sociálne siete, ako je Facebook, sa doslova hemžia podvodnými inzerátmi. Podvodníci môžu ponúkať neexistujúce vozidlá za lákavé ceny a žiadať platbu vopred. Kupujúci by si mali zachovať čo najvyššiu obozretnosť a dôkladne si preveriť predajcu.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbtxb
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.

Najčítanejšie články

1

Kórejci na Slovensku skončili. Veľká fabrika putuje do dražby

2

Veľký slovenský zamestnávateľ spustil nábor. Láka na vysoké platy a benefity

3

Dôchodky v roku 2025: Prichádzajú zásadné zmeny

4

Obyvatelia v tomto meste budú zúriť. Poslanci zvýšili dane aj o 200 %, sebe odklepli štedrý bonus

5

Invalidné dôchodky budú v roku 2025 vyššie. Pozrite si, koľko peňazí navyše dostanete

PR články

Warren Buffett vs. trhy: Prečo investičná legenda hromadí hotovosť?

Henrieta Balázsová  | 19. novembra 2024

Zatiaľ čo akciové trhy šplhajú na rekordné hodnoty, investori dychtivo sledujú, kam zamieria ich peniaze. Väčšina z nich verí v nekonečný rast, ale Warren Buffett, ikona investičného sveta, vsádza na opatrnosť.

Spoločnosť Warrena Buffetta mení stratégiu

Dosiahne Bitcoin hranicu 100-tisíc dolárov ešte do konca roka? Tu je odpoveď

Henrieta Balázsová  | 14. novembra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. V posledných týždňoch sa na kryptomenovom trhu zvyšuje optimizmus a investori sledujú, či Bitcoin a ďalšie digitálne meny môžu dosiahnuť nové cenové rekordy.