Ktorý operátor je na Slovensku najlacnejší? Odpoveď vás prekvapí

  • Štátny úrad porovnal ceny operátorov.
  • Analyzoval balíky volaní aj dát.
  • Menší operátori prekvapili.
Novinky Najlacnejší operátor na Slovensku
Najlacnejší operátor na Slovensku. Zdroj: shutterstock.com/GaudiLab/LarysaPol
Kvakomat PC bannerKvakomat mobil

Štátny regulačný úrad zverejnil najnovšie porovnanie cien slovenských mobilných operátorov, a to k októbru 2024, takže ich ceny sú stále aktuálne. Výsledky analýzy potvrdzujú dlhodobý trend – najvýhodnejšie ceny na trhu ponúkajú menší operátori, konkrétne 4ka a Radosť od O2.

Prekvapením pre mnohých môže byť, že etablovaní operátori ako Telekom či Orange nedokázali v cenovom porovnaní získať významnejšie pozície. Telekom síce ponúka atraktívne paušály Swipe, tie sú však určené výhradne mladým používateľom, a preto neboli do porovnania zahrnuté.

4ka a Radosť valcujú veľkých hráčov

V oblasti dátových balíčkov dominuje jednoznačne 4ka. Operátor získal prvenstvo s balíčkom 1 GB za dve eurá a ďalšie dve víťazstvá si delí s Radosťou. Zaujímavosťou je, že Orange a Telekom získali spoločné umiestnenie vďaka identickej ponuke – 5 GB balíku za 8 eur pri predplatených kartách.

Radosť od O2 exceluje v kategórii kombinovaných balíčkov, ktoré zahŕňajú volania aj dáta. V tejto kategórii získala až päť prvenstiev, zatiaľ čo 4ka len dve. Treba však poznamenať, že Radosť obmedzuje rýchlosť internetu na 10/10 Mbit/s.

Radosť ponúka až 100 GB dát

Ich najvyšší balíček v hodnote 20 eur ponúka neobmedzené volania a 100 GB dát, po vyčerpaní sa rýchlosť znižuje na 2/1 Mbit/s.

Regulátor pri porovnaní pracoval s dvanástimi produktovými košmi, ktoré zahŕňali rôzne kombinácie dát a minút. Pre lepšiu prehľadnosť boli tento rok počty volaní prepočítané na minúty – 50 minút (30 volaní), 188 minút (100 volaní) alebo 577 minút (300 volaní).

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbtxb
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.