- V roku 2024 zrejme nastane ďalšia altcoinová sezóna
- Prvé cenové pumpy altcoinov už máme za sebou, no niektoré na nich ešte len čakajú
- Neexistuje recept na 100 % úspešnosť
Bitcoin je v súčasnosti kráľom kryptomenového trhu, no po halvingu nastane altcoinová sezóna a zisky sa začnú presúvať aj na menej kapitalizované digitálne meny. Otázkou preto zostáva, ako pristupovať k nákupom a ako správne vybrať, ktoré kryptomeny nakúpiť. V tejto fáze totiž nie je až také komplikované vstupovať na trh.
Čoskoro začne altcoinová sezóna
To, ako si správne vyberať kryptomeny na nákup v roku 2024, záleží od viacerých faktorov. Napríklad väčšie projekty s vyššou trhovou kapitalizáciou majú menšie riziko. Zároveň nové mince, okolo ktorých je humbuk, majú omnoho vyšší potenciál zisku. Takže sledujte na sociálnych sieťach, o ktorých kryptomenách sa najviac hovorí.
Taktiež by mali obchodníci v súčasnosti hľadať kryptomeny, ktoré ešte nezaznamenali prvú cenovú pumpu (prudký nárast). Väčšina altcoinov je stále vo fáze akumulácie, po ktorej nastane dlhodobý rast. A práve teraz sme na rozmedzí týchto dvoch fáz trhu. To znamená, že vstupovanie do nákupných pozícií by malo byť jednoduché. Poďme sa preto pozrieť, ako presne analyzovať ceny.
Bitcoin vyrástol za posledný rok o 150 %.
Začni aj ty zarábať na raste.
Postup, ako vybrať správne kryptomeny
V prvom rade je potrebné nájsť kryptomenu, ktorá práve vstupuje do rastúceho cyklu. Uvedieme si to na príklade kryptomien DYDX a XTZ. Zároveň sa pozrieme na dva podobné prístupy, ako analyzovať vhodnú nákupnú príležitosť. Obe kryptomeny sa totiž nachádzajú v počiatočnej fáze rastu, no oproti iným ešte nezaznamenali prudké zhodnotenie. Tento postup viete aplikovať na celý trh.
V prípade DYDX sledujeme pozície maxím z poslednej korekcie trhu. Ide o cenu približne 7,14 a 10,91 dolárov. Po akumulácii cena zvykne testovať predošlé maximá z korekcie. Zároveň predstavujú rezistentné pásma, kde sa cena môže dočasne zastaviť. Tieto cenové ciele sú prvými zastávkami v bullrune v roku 2024 a od nákupnej ceny ide o zhodnotenie 100 a 200 %.
Podobný prístup zvolíme aj pri kryptomene XTZ. Tu ale aplikujeme historické transakčné objemy indikátora VPVR (žlto-modrá oblasť). Prvé cenové ciele sú na úrovni 2,11 a 2,97 dolárov. Od súčasnej nákupnej ceny predstavujú zhodnotenie 63 a 130 %. Na týchto cenách sú vysoké historické objemy, čo hovorí o vyrovnaní dopytu a ponuky a zároveň tu obchodníci často realizovali obchody.
Na záver je potrebné zdôrazniť, že toto nie je návod na úspešné investovanie. Neexistuje jednoznačný recept na to, ako byť na 100 % úspešný. Podobné analyzovanie cien ale môže výrazne zlepšiť prehľad o tom, ktoré kryptomeny potenciálne dosiahnu zisk.
Mohlo by ťa zaujímať: Táto kryptomena stúpla o 200 % len za 3 dni