Kryptomeny zažívajú poklesy, zatiaľ čo token BTC20 prudko rastie

PR články Bitcoin a ethereum majú svojho nového konkurenta.
Bitcoin a ethereum majú svojho nového konkurenta. Zdroj: shutterstock.com/mpohodzhay
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Po niekoľkých týždňoch nadšenia v oblasti kryptomien zaznamenávajú dve najväčšie kryptomeny, ethereum a bitcoin, výrazný pokles. Hoci ethereum minulý týždeň kleslo pod 1 700 dolárov, bitcoinu sa nepodarilo prekonať kľúčovú cenovú hranicu 30 000 dolárov. Namiesto toho sa BTC teraz obchoduje za 26 500 dolárov. 

Medzi kryptomenami však nepanuje len zlá nálada. Nový token BTC20, ktorý čerpá inšpiráciu z etherea a bitcoinu, získava na popularite.

Navštíviť BTC20

Cena BTC a ETH po víťazstve kryptomien nad SEC prudko klesla

Bitcoin a ethereum majú za sebou neuveriteľný rok. Od 1. januára sa hodnota BTC zvýšila o 75 % a hodnota ETH o 54 %. Keďže americký súd v prípade SEC vs. Ripple rozhodol, že nie všetky kryptomeny patria medzi cenné papiere, hodnota týchto dvoch tokenov v posledných týždňoch ešte viac vzrástla. 

Väčšina pozorovateľov trhu si myslí, že toto rozhodnutie môže pripraviť pôdu pre povoľnejšie pravidlá pre kryptomenové burzy a oživenie prvotných ponúk mincí (ICO) v Spojených štátoch. V súvislosti s touto informáciou ethereum uzavrelo na takmer historickom maxime 2 029 dolárov a bitcoin dosiahol maximum 31 818 dolárov v poslednom štvrťroku.

Táto nálada však trvala len krátko. Za posledný týždeň klesol bitcoin o viac ako 3,50 % a ethereum o 3,70 %. Nezdá sa, že by tento pullback spôsobovalo veľa negatívnych správ. Neobjavili sa žiadne následné kroky v súvislosti so žalobou SEC a širšie rozhovory okolo kryptomien sú oveľa pozitívnejšie ako v posledných mesiacoch.

Ďalší scenár pre bitcoin a ethereum

Skutočnosť, že ETH a BTC boli po rozhodnutí súdu len prehriate, je najpravdepodobnejším vysvetlením poklesu. Bitcoin bol v USA už predtým regulovaný ako komodita, ale nepodarilo sa mu dlhodobo udržať nad cenovou hranicou 30 000 dolárov. Na to, aby došlo k výraznému vzostupu a stabilizácii tejto kryptomeny je potrebný silnejší stimul ako napríklad schválenie ETF pre bitcoin americkou vládou.

Ani ethereu sa niekoľkokrát nepodarilo rázne prekonať cenovú bariéru 2 000 dolárov. Zdá sa, že najnovší pokles je ďalším odmietnutím tejto úrovne. Pri súčasnej cene 1 650 dolárov má ETH výraznú podporu.

Najťažšia otázka zostáva nezodpovedaná. Či budú tieto dve hlavné kryptomeny pokračovať v poklese a stiahnu so sebou aj ostatné altcoiny alebo sa nálada na trhu opäť zlepší. 

Môže byť BTC20 riešením?

Predpredaj tohto inovatívneho projektu sa už skončil, ale investori majú stále šancu získať tokeny za výhodnú cenu po spustení BTC20. Tokeny BTC20 v predpredaji stoja len jeden dolár, čím zatieňujú cenu, ktorú mal pôvodný Bitcoin, keď bol v roku 2011 uvedený na burzu. 

BTC20 je druhá, vylepšená verzia klasického bitcoinu, ktorá má byť oveľa udržateľnejšia a ekologickejšia. Je to najmä vďaka mechanizmu na ktorom BTC20 funguje. Projekt BTC20 využíva Proof of service namiesto Proof of work, ktorý používa pôvodný bitcoin.

Bitcoin20 aj po konci predpredaja prináša nové možnosti

Bitcoin20 aj po konci predpredaja prináša nové možnosti. Zdroj: btc20.com

Vďaka tomu je kryptomena a tento token oveľa udržateľnejšou možnosťou. Token BTC20 sa zároveň nachádza na blockchaine etherea. Práve preto sa jedná o token ERC20.  

Projekt je navrhnutý tak, aby držitelia tokenov, ktorí majú v stakingu BTC20, získavali ďalšie tokeny podľa rovnakého harmonogramu, ako keby ťažili bitcoin. Nové BTC20 sa budú distribuovať zhruba každých 10 minút, takže potrvá približne 120 rokov, kým sa celá zásoba BTC20 dostane do obehu.

Predpredaj projektu sa vypredal veľmi rýchlo, pretože mal obmedzenú zásobu tokenov a pevný limit len 2 miliónov dolárov. Ak by ste si však nechceli nechať ujsť šancu získať druhý bitcoin, môžete sledovať BTC20 pri uvedení na burzu.

Navštíviť BTC20

Článok vznikol v spolupráci s Finixio.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!