Krypto regulácie v roku 2019 najviac ovplyvnili týchto 5 krajín

BitmarketsKvakomat mobil

Krypto regulácie sa stali súčasťou sveta kryptomien. Čoraz viac regulácií významne ovplyvňuje celý krypto priestor.

Regulácie

Jednou z prekážok pri prijímaní blockchainu a kryptomien vo svete sú nariadenia a regulácie, ktorými sa riadi ich zavádzanie do sveta podnikania. Neustále sa meniaca povaha právneho rámca a strach z toho, že sa ocitnú v právnych sporoch s regulačnými orgánmi, najmä s daňovými, núti väčšinu malých a stredných podnikov na celom svete, aby pracovali s týmito technológiami v zátiší, bez upútania väčšej pozornosti. Poďme sa teraz pozrieť, ktoré štáty v roku 2019 boli najviac ovplyvnené krypto reguláciami.

Čína

Adopcia blockchainu sa zrýchľuje.

Na jednej strane čínske ústredné orgány zavádzajú technológiu blockchain v niektorých zo svojich hlavných oblastí. Na druhej strane však stále tvrdo zakročujú v prípadoch, keď sa technológia používa medzi obyvateľstvom.

Stály výbor 13. národného ľudového kongresu v Číne rozhodol, že nový zákon o regulácii kryptografických technológií nadobudne účinnosť 1. januára 2020. Cieľom zákona je ustanoviť regulačný rámec pre blockchain aplikácie na základe výziev prezidenta Xi Jinpinga na urýchlenie prijatia technológie blockchain v krajine.

Francúzsko

Crypto-to-crypto obchody sú nezdaniteľné.

Francúzsko sa usiluje stať sa prvou krajinou, ktorá vydáva Central bank digital currency (CBDC) založenú na blockchaine. Francúzsky minister hospodárstva Bruno Le Maire 12. septembra vyhlásil, že crypto-to-crypto obchody už nebude možné zdaňovať. Avšak predaj kryptomien na fiat bude naďalej podliehať zdaňovaniu.

Irán

Ťažba kryptomien je legálna, ale potrebuje licenciu.

Zavádzanie novej technológie v krajine, ktorá je tvrdo pod tlakom západných sankcií, je zložité. Iránska vláda aj občania sa čoraz viac obracajú na decentralizovanú technológiu, aby obišli hospodársku blokádu.

Iránska vláda schválila v júli 2019 zákon, ktorý schválil ťažbu kryptomien. Ministerstvo priemyslu, ťažby a obchodu už začalo vydávať licencie na túto činnosť a dopyt narastá. Táto činnosť bude podliehať zdaneniu ako v akomkoľvek inom odvetví a ťažiari, ktorí si vytvárajú vlastné farmy na ťažbu kryptomien, dostanú podporu od vlády.

Nemecko

Banky môžu pracovať s kryptomenami.

Nemecké finančné odvetvie, ktoré je jedným z hlavných motorov najväčšej ekonomiky Európy, nemá v súčasnosti žiadne dohody ohľadom kryptomien. Nemecká vláda však v novembri schválila návrh zákona, ktorý umožňuje bankám predávať BTC a iné kryptomeny, ako aj uchovávať ich.

Miestne podniky prijímajú tento krypto zákon so značným nadšením, pretože by to bankám umožnilo zefektívniť kryptografické operácie a udeliť im právomoc chrániť užívateľské aktíva na základe ich skúseností.

USA

Digitálne aktíva sú regulované ako bežné FIAT meny.

USA sa považuje za udávača trendu, pokiaľ ide o adopciu blockchainu a kryptomien. Väčšina ďalších krajín sveta pritom koná v protiklade s USA. Aj keď sú stále nejednotné v oblasti regulácie na štátnej úrovni, USA sa vyrovnávajú s potrebou prijať novú technológiu.

Štát Wyoming v roku 2019 schválil návrh zákona, ktorý nadobudol účinnosť 1. marca. Zákon rozdelil digitálne aktíva na tri kategórie: digitálne spotrebiteľské aktíva, digitálne cenné papiere a virtuálne meny. Všetky aktíva z kategórie virtuálnych mien sa budú rovnať fiatovým menám a budú podliehať rovnakým daňovým a kontrolným postupom. Zákon tiež umožňuje bankám poskytovať opatrovnícke služby pre digitálne aktíva.

Čo čítať ďalej?

Bitcoin za 100 000 USD už čoskoro, hovorí tvorca kryptomien ETH a ADA!

Zdroj:
cointelegraph.com

Okazio PCMemex mobil banner
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.