Južná Kórea poľavuje v obmedzeniach.
Južná Kórea poľavuje v obmedzeniach. Zdroj: shutterstock.com/T.Dallas

Nie ste spokojní so zabezpečením vašej krypto-peňaženky? Chceli by ste radšej niečo inštitucionalizované, regulované, s pripojenými poplatkami za výber, najlepšie ovládané nejakou bankou? Tak to pre vás máme skvelú správu!

Shinhan bank chystá prvú krypto-službu

Ovšem, ideálne by ste asi mali žiť v Južnej Kórei. Najväčšia banka tohto polostrova – Shinhan Bank – totiž pre svojich zákazníkov chystá prvú krypto-službu. Ako, inak, ide o účet vedený v kryptomenách.

“Táto služba drží privátny kľúč v tajnosti pomocou virtuálneho trezoru, ktorý vám vytvorí banka. Hľadáme spôsoby, ako ponúknuť vklady zdarma, ale za výber si budeme účtovať poplatok.”

Na jednej strane, toto oznámenie určite pomôže krypto-trhu a inštitucionálnej adopcii kryptomien. Navyše k nim otvorí prístup veľkému počtu ľudí. Predstavte si obrovský reklamný banner banky – otvorte si u nás prvý účet v Bitcoinoch!

Na druhej strane, táto myšlienka je, s prepáčením, debilná. Chcete mať absolútny prístup (zdarma) s vaším peniazom a účet priamo na na blockchaine, ku ktorému sa nedostane štát ani exekútor, alebo radšej chcete vložiť vaše BTC do banky?

Preboha! Keď kryptomeny začínali, šíril sa spolu s nimi slogan – buďte vašou vlastnou bankou (be your own bank). Prečo by sa tejto výsady chcel niekto vzdať? Každopádne, toto oznámenie znie veľmi zaujímavo. Ešte pred rokom by bol bankový účet v BTC nemysliteľný. Sledujte nás na facebooku a ak sa objaví ďalšia podobná banka, dozviete sa to medzi prvými.