SPRÁVY – Kolaps ropného priemyslu? – Cena ropy na historickom minime – Trhy s kryptomenami „potrebujú” reguláciu

BitmarketsKvakomat mobil

Počas dnešného dňa zažil ropný priemysel čierny deň. Na niektorých burzách bolo dokonca opäť pozastavené obchodovanie v dôsledku masívneho výpredaja. Najviac bol zasiahnutý priemysel okolo WTI Crude Oil.

Na našom YouTube kanáli BitLink vyšla víkendová analýza trhu. Mrknite na ňu, a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje pod videom)

Kolaps ropného priemyslu? – Cena ropy na historickom minime

Počas dnešného dňa zažil ropný priemysel čierny deň. Na niektorých burzách bolo dokonca opäť pozastavené obchodovanie v dôsledku masívneho výpredaja. Najviac bol zasiahnutý priemysel okolo WTI Crude Oil. Táto surová ropa sa na niektorých burzách aktuálne prepadla o 99 % na 0,01 USD. Ide o historicky najväčší cenový prepad, aký sme kedy zažili. Cena tejto surovej ropy sa zároveň obchoduje za historicky najnižšiu hodnotu. Prepad môže byť spôsobený hlavne naplnením všetkých zásob ropy a zároveň nízkeho záujmu v čase koronakrízy o nákup tohto paliva. Pozitívne sa nevyvíja ani ropný spor medzi Saudskou Arábiou a Ruskom. Ani počas posledných dní sa nepodarilo dopracovať k dohode. Ropný svet sa tak môže už čoskoro ponoriť do tmy. Na druhej strane treba podotknúť, že ide o špekuláciu na trhoch. Cena napríklad Crude Oil zostala aj počas posledných minút prakticky rovnaká. Aj naďalej sa obchoduje za viac ako 20 USD za barel. S veľkou pravdepodobnosťou ide teda iba o špekuláciu.

K aktuálnej situácii sme pre vás pripravili špeciálny stream. Pozrieť si ho môžete TU

Trhy s kryptomenami „potrebujú” reguláciu

Federálna rezervná banka v Dallase uverejnila dokument, ktorý ukazuje, ako sú trhy s kryptomenami ovplyvnené regulačnými opatreniami. Výskum tiež určuje, či majú úrady určitý priestor na to, aby bola regulácia kryptomien účinná. 18-stranový dokument poukazuje hlavne na podvodné ICO a niektoré scam krypto burzy, ktoré okrádajú používateľov. V dokumente sa píše aj to, že počas rastu kryptomien pribúda aj množstvo scam projektov. Hlavne veľa začiatočníkov sa takto chytá do pasce. Záver celkom jasne naznačuje, že kryptomeny by mali byť regulované podľa nových zákonov.

Viac o regulácii nájdete v tomto článku.

Štúdia od FEDu – Bitcoin nie je digitálne zlato

O tom, že Bitcoin je digitálne zlato, sa už napísali celé knihy. Na prvý pohľad môžeme len ťažko vyvrátiť toto tvrdenie. Bitcoin má teoreticky všetky vlastnosti tohto drahého kovu. Je decentralizovaný, vzácny, len tak ľahko ho nikto nevyrobí, nie je kontrolovaný centrálnou autoritou, jeho hodnota je globálne akceptovaná, je zameniteľný (teda 1BTC = 1BTC). Dokonca aj spôsob ťaženia nových mincí je veľmi podobný ťažbe zlata. Je teda bez pochybností jasné, že Bitcoin je digitálne zlato?

Viac o BTC ako digitálnom zlate sa dočítate v tomto článku.

Aký bohatý je Vitalik Buterin?

Pred rokom a pol sme vám v našom článku „Vitalik ukázal hodnotu svojej peňaženky” ukázali, koľko ETH vlastní jeho zakladateľ. Bolo to podstatne menej, než sa špekulovalo. Hovorilo sa, že Vitalik vlastní obrovské množstvá ETH tokenov, pomocou ktorých manipuluje cenou tejto kryptomeny. To by však nemohlo byť ďaleko od pravdy. Sám Vitalik vyhlásil, že nikdy nemal viac ako 0,9 % celkového objemu coinov v obehu. Toto číslo rokmi ešte kleslo vďaka ťažbe a míňaniu zo strany samotného Vitalika. Pred rokom a pol mal vo svojej peňaženke 365 003 ETH. Teraz je to o niečo menej.

Máte záujem o nezávislé spravodajstvo? Sledujte nás na facebooku a prihláste sa na odber notifikácií. Nenechajte si ujsť novinky zo sveta a z kryptomien!

Čítajte ďalej

VIDEO – Večerná analýza krypto trhu – Čo očakávať ešte pred halvingom?

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.