Korekcia ceny Bitcoinu, ktorá trvá od 11. januára, spôsobila kryptomene nárazový pokles o 20 %, a to až k bodu podpory okolo 38-tisíc dolárov. Od tohto momentu stihla minca získať časť hodnoty naspäť, keď sa dnes pohybuje okolo 42,9-tisíc dolárov. Opäť sa pomaly blíži k bodu rezistencie 48-tisíc dolárov, teda presne tej hranice, keď prišlo k schváleniu bitcoinových ETF a investori začali vyberať svoje odmeny.
Na ceste k vytýčenej hodnote Bitcoinu však môžu prísť prekážky, čo dokážu krivku znovu obrátiť smerom nadol. Viaceré zdroje dokonca hovoria, že by Bitcoin mohol klesnúť až na cenu 30-tisíc dolárov, čo by pre kryptomenu znamenalo najnižší kurz za posledné štyri mesiace. Hoci ide o celkom nepravdepodobný scenár, v ekonomike a kryptotrhu prebiehajú udalosti, ktoré by mohli mať na cenu Bitcoinu negatívny vplyv.
Tradičný pokles pred halvingom aj stabilizovanie úrokových sadzieb
Miera inflácie sa v Spojených štátoch postupne znižuje a reakcia trhu na seba nenechala dlho čakať. Hodnoty akcií aj Bitcoinu začali pozvolna stúpať, a to z jedného dôvodu. Tento týždeň prebehlo zasadnutie Americkej centrálnej banky (FED), ktoré malo naznačiť, či v marci príde k zníženiu úrokových sadzieb.
Vzhľadom na klesajúcu infláciu vládol na trhu optimizmus a očakávanie, že by FED mohol želané marcové znižovanie oznámiť už tento týždeň. Opak je pravdou a len čo sa uznesenie FED dostalo na verejnosť, Bitcoin klesol o 1 500 dolárov. Nádeje sa momentálne presunuli na máj, keď FED zasadne opäť a rozhodne, čo s úrokmi ďalej.
Najväčšie technologické firmy navyše nemali najlepšie hospodárske výsledky a trh aj vďaka globálnym logistickým problémom vykazuje negatívny sentiment. Ak by preto nastal podobný scenár tohtotýždňového zasadania aj v tom májovom, existuje možnosť, že by akcie na burze mohli spolu s Bitcoinom klesnúť ešte nižšie.
Pravdepodobnejšou príčinou prípadného prepadu ceny kryptomeny však môže byť aprílový halving odmien za ťažbu. Zatiaľ historicky každé znižovanie odmien prinieslo pokles hodnoty najsilnejšej kryptomeny, a to tesne pred halvingom, ako aj krátko po ňom. Tie najsilnejšie korekcie ceny sa pritom pohybovali v rozmedzí od 30 do 60 %. Prečo vôbec k výkyvom hodnoty dochádza?
Dôvodom je fakt, že dátum halvingu je vopred známy. Investori sa môžu na situáciu s predstihom pripraviť – nakupovať teraz a za najnižšiu aktuálnu cenu, a naopak vyberať zisky tesne pred alebo počas halvingu. Rovnako tomu bolo aj v prípade bitcoinových ETF. Práve hromadné vyberanie ziskov môže spôsobiť krátkodobý pád cien.
No znižovanie odmien má z dlhodobého hľadiska opačný efekt. Obmedzením počtu Bitcoinov v obehu pri zachovaní dopytu spôsobí, že cena kryptomince bude rásť. Spolu s rastúcou cenou a znížením počtu mincí v obehu zároveň stúpne aj cena transakcií, preto sa mining Bitcoinu ťažiarom stále oplatí. A čo je najlepšie, z nadchádzajúcej situácie a úžitku z miningu môžu profitovať aj bežní ľudia. Na obzore je totiž revolučný projekt, ktorý sprístupní ťažbu Bitcoinu každému.
Stake-to-earn platforma Bitcoinu Minetrix vyzbierala vyše 10,1 milióna dolárov
Kým sa cena Bitcoinu snaží prekonať zónu rezistencie na hladine 41,8 až 44,7-tisíc dolárov, Bitcoin Minetrix v predpredaji zdoláva jeden míľnik za druhým. V svojej 23. fáze predpredaja doposiaľ vyzbieral viac ako 10,1 milióna dolárov a blíži sa k ďalšej hranici 10,9 milióna.
Projekt si v posledných mesiacoch získal pozornosť vďaka svojmu revolučnému plánu zefektívniť proces ťažby a potenciálne nastoliť jej nový štandard. Fakt, že Bitcoin Minetrix prilákal miliónové investície skutočne dokazuje jeho potenciál. Na akom konkrétnom princípe však bude platforma fungovať?
Vývojári pracujú na takzvanom stake-to-mine mechanizme, ktorý k ťažbe pristupuje z opačnej strany, než je zvykom. Postupom času sa totiž stal mining pre jednotlivcov takmer nedostupný. Aby ste dnes vôbec mohli pomýšľať nad odmenami, musíte vlastniť drahé ťažiarske sústavy a disponovať náročným technickým know-how. Vo výsledku sa k novým minciam dostanú len veľké ťažiarenské zoskupenia.
Investovať do Bitcoin Minetrix
Presne tento stav chce Bitcoin Minetrix zmeniť tokenizovaným miningom. Majiteľom natívnych tokenov BTCMTX ponúka možnosť stakingu zakúpených tokenov za účelom ich znásobenia. Tokeny následne môžu buď vymeniť za časový úsek, kedy budú mať prístup k ťažbe Bitcoinu, alebo ich vymenia za už vyťažené odmeny. Samotné sprístupnenie zabezpečí platforma cez cloud, pričom Bitcoin Minetrix bude prevádzkovať ťažiarenské zostavy a vy budete mať správu tokenov pod palcom v jednoduchej a plne prispôsobiteľnej aplikácii.
Celý proces stojí na smart kontraktoch blockchainu Ethereum a ich bezpečnosť preveril nezávislý audit od spoločnosti Coinsuit. S touto informáciou majú záujemcovia o BTCMTX o niečo ľahšie rozhodovanie, či do tokenu skutočne investovať a zužitkovať aktuálny výnos zo stakingu na hladine 66 % ročne.
Vďaka Bitcoin Minetrix môžete profitovať už z nadchádzajúceho halvingu
O postupnom rozširovaní a zhodnocovaní kryptotrhu nemôže byť pochýb a sféra ťažby kryptomien nie je výnimkou. Zhodujú sa na tom viaceré ukazovatele, ktoré tejto oblasti kryptosektora do roku 2032 predpovedajú rast až na hladinu 7 miliárd dolárov. Súčasťou zloženého ročného tempa rastu na úrovni 12,9 % by tak mohol byť aj projekt Bitcoin Minetrix.
Ba čo viac, význam platformy rastie aj s prihliadnutím na spomínaný aprílový halving odmien. Znižovanie odmeny za ťažbu blokov z 6,25 na 3,125 BTC prinúti ťažiarov zefektívniť proces miningu, a práve princíp stake-to-mine by mohol byť ideálnou cestou, ako sa dopracovať k lepšej účinnosti.
Potenciál Bitcoinu Minetrix si nevšimli len investori, ktorí už využili predpredaj, ale aj renomovaní kryptoodborníci a nadšenci. Jedným z nich je Michael Wrubel, ktorý svojím 310-tisíc sledovateľom na YouTube priblížil prednosti projektu, tokenomiku a dôvody, prečo ide o jednu z najlepších investícií v súčasnosti.
Kombinácia priestoru na rast sféry ťažby Bitcoinu spolu s halvingom odmien sú pre Bitcoin Minetrix výbornou príležitosťou, ako sa na kryptotrhu presadiť. Ak aj vás vízia projektu oslovila, zostáva vám už len jediné – prejsť na webstránku projektu a zakúpiť si tokeny BTCMTX za aktuálnu cenu 0,0132 dolára s použitím mincí ETH, USDT, BNB alebo vašej platobnej karty.
Ešte pred nákupom si k účtu nezabudnite pripojiť svoju kryptopeňaženku. Následne sa rozhodnete, koľko chcete investovať, a pripravíte si dostatok prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s kúpou. Táto suma sa väčšinou pohybuje okolo 10 až 20 dolárov.
Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.
Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!