Každá veľká séria smartfónov nejako začínala. Toto je TOP 5 revolučných modelov

  • Všetky moderné smartfóny si prešli určitou cestou.
  • Používatelia si však najviac zapamätali revolučné modely.
  • Toto je pätica smartfónov, ktoré formovali tento segment.
Titulky Prvý iPhone rozhodne zmenil svet
Prvý iPhone rozhodne zmenil svet. Zdroj: shutterstock.com/marleyPug
BitmarketsBitmarkets

HTC Dream/T-Mobile G1

S iPhonom sa sformoval aj operačný systém iOS. Pre mnohých bol však tento smartfón nedostupný. Navyše – na Slovensku sa v tom čase ani oficiálne nepredával. Google sa preto rozhodol, že vytvorí vlastný operačný systém, pričom ostatné spoločnosti si naň budú kupovať licencie. A tak sa zrodil operačný systém Android.

Prvý smartfón, do ktorého bol nasadený, niesol meno HTC Dream, hoci operátor T-Mobile ho predával pod názvom T-Mobile G1. Písal sa rok 2008. K takejto „revolúcii” tak došlo len rok po famóznom uvedení iPhonu.

Tento model bol zaujímavý aj tým, že mal výsuvnú konštrukciu, čiže stále bola k dispozícii fyzická klávesnica orientovaná na šírku. Smartfón sa stal komerčným hitom, čo znamenalo masové rozšírenie nového operačného systému.

Operačný systém Android bol oproti iOS omnoho viac otvorený. Vo viacerých veciach sa dal totiž maximálne prispôsobiť k obrazu používateľa. Z toho napokon ťažili aj samotní vývojári. Tí mohli na čistý Android dávať rôzne grafické nadstavby, ktoré sú pre Android typické dodnes.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 76 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
SpäťStrana 3/5Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.