Je hokejová hala v metropole východu zachránená? Majitelia nečakane splatili dlh

  • Košická Crow Arena sa zachránila od dražby.
  • Vyplatila svoj najväčší dlh voči Environmentálnemu fondu.
  • Stále však má menšie dlhy.
Off topic Obidve strany sa nakoniec dohodli
Obidve strany sa nakoniec dohodli. Zdroj: shutterstock.com/Igor Link/PeopleImages.com - Yuri A
BitmarketsBitmarkets

Zdá sa, že nateraz je košická hokejová hala zachránená a do dražby tak nepôjde. Je to rozhodne dobrá správa, športy by v nej mali pokračovať. O téme informoval denník Korzár.

Reč je o Crow Arene, ktorá po minulé roky miestnych lákala na verejné korčuľovanie. Svoje zázemie tam mali aj krasokorčuliarske kluby. Posledný rok a pol ale bola zatvorená.

Dôvod bol hlavne ten, že majitelia, ktorými sú Vincent Jakub, Andrej Kiss a Gabriela Germeková, prestali splácať úver v hodnote 1,3 milióna eur, ktorý im ešte v roku 2012 poskytol Environmentálny fond.

Je Crow Arena zachránená?

Je Crow Arena zachránená? Zdroj: shutterstock.com/Adam Vilimek

Keďže splátky meškali, štát od zmluvy odstúpil. Ako spoločnosť tvrdí, do omeškania s platením splátok sa dostala najmä v dôsledku mimoriadnej situácie súvisiacej so šírením ochorenia covid-19, pričom tejto okolnosti objektívne nemohla zabrániť ani jej vznik predvídať.

Financie sa použili na rekonštrukciu a zníženie energetickej náročnosti, napríklad inštalovaním fotovoltaiky na strechu haly. Zároveň sa majitelia zaviazali k mesačným splátkam.

Ďalším možným dôvodom nesplácania úveru bol podnet trestného oznámenia zo strany podnikateľky Gabriely Germekovej. V marci minulého roka bolo podané na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo sprenevery, podvodu a porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Trestné činy mali byť spáchané organizovanou skupinou, ktorá mala fungovať už od roku 2017, pričom vzniknutá škoda sa odhaduje až na 1,7 milióna eur. Vyšetrovanie tejto udalosti je stále v procese.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Záchrana prišla v hodine dvanástej

Späť
Strana 1/2Ďalej
txbtxb
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.