IOTA uzavrela partnerstvo s eCl@ss a je na ceste za štandardizovaným protokolom pre internet vecí

Novinky Záujem o súkromné držanie kryptomien vyrástol o 300% v dôsledku krachu FTX!
Záujem o súkromné držanie kryptomien vyrástol o 300% v dôsledku krachu FTX! Zdroj: shutterstock.com/sulit.photos
Wallstreetpepe PC banerOkazio mobil

IOTA je jednou z najnovších generácií kryptomien. Na rozdiel od klasického blockchainu využíva IOTA DAG (Directed Acyclic Graph). To umožňuje IOTE prevádzať transakcie bez poplatkov na jednej strane, a na strane druhej samotný protocol scalovať až do úrovní, ktoré budú brzdené iba priechodom dát. IOTA najnovšie uzavrela partnerstvo s eCl@ss. Táto nezisková organizácia udáva trendy v rámci komunikácie v internete vecí.

Čo je to eCl@ss?

Elektronický obchod je budúcnosťou. O tom mnoho pochýb nepanuje. Avšak v roku 2000 nebolo úplne jasno v tom, ako s digitálnym obchodom pracovať a tak sa dvanásť priemyselných podnikov v Nemecku rozhodlo založiť neziskovú organizáciu na štandardizáciu klasifikácie a popisov výrobkov a služieb, čo prinieslo významné uľahčenie v rámci elektronického obchodu.

eCl@ss má tak za cieľ vytvoriť štandard, ktorý sa dá klasifikovať ako spoločná reč medzinárodného elektronického obchodu. Pri obchode je kľúčové, aby jeho účastníci mali istotu, že hovoria o rovnakých veciach a kupujú a predávajú v rámci pochopiteľného a transparentného prostredia. Každá prekážka a neistota bude znamenať pokles objemov obchodov a istota naopak prinesie zvýšenie obchodných aktivít.

Medzi spoločnosti, ktoré tieto služby využívajú, patrí napríklad gigant Siemens, ale tiež letecká spoločnosť Lufthansa alebo mediálna skupina PBS Network.

IOTA ako štandardizovaný protokol

Jednou z výhod IOTY je, že dokáže prideľovať digitálne identity v rámci internetu vecí. To umožňuje jednoduchú identifikáciu internetového tovaru aj elektronické identity pre tovary reálne. Zároveň by v budúcnosti mala IOTA umožňovať veľmi rýchle transakcie, ktoré budú overené takmer okamžite.

To je možné vďaka architektúre siete, ktorá sa bude zrýchľovať s tým, ako búde stúpať počet transakcií na Tangli. To robí z IOTY ideálneho kandidáta na protokol pre internet vecí.

Tip redakcie: [Rozhovor] Kŕmenie oviec pomocou IOTY – český projekt, ktorý popularizuje kryptomeny

Gerhard Treitinger, ktorý má na starosti data management a štandardizáciu v neziskovej organizácii eCl@ss, sa vyjadril nasledovne:

„Potom, čo sme sa dozvedeli o IOTE a jej dátovom trhovisku, nám hneď došlo, že spojenie IOTY a eCl@ss je prirodzené. IOTA aj eCl@ss sú kľúčovými hráčmi na svojich poliach pôsobnosti. Obidve entity sa snažia rozvíjať priemyselný internet vecí a digitalizáciu služieb a produktov. Preskúmali sme niekoľko možností využitia a zistili sme, že kooperácia medzi eCl@ss a IOTOU je prínosná pre obe strany.”

Príkladom použitia môže byť napríklad zber dát ohľadom priemernej energetickej spotreby mikroprocesorov. Z toho sa následne určia potrebné úpravy a opravy softvéru pre ďalšiu generáciu produktu. Nezisková organizácia chce tiež využiť potenciál dátového trhoviska IOTY, ktoré umožňuje monetizáciu, čo môže vytvoriť úplne novú kategóriu priemyselného obchodu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Solaxy PC bannerMind of Pepe mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.