ethereum

Investičné produkty ETH zaznamenali počas minulého týždňa odlev rekordných 50 miliónov dolárov. Tento fakt naznačuje medvediu náladu inštitucionálnych investorov. Váha súboja Bitcoinu a Etherea je teda v súčasnosti skôr na strane BTC.

Súboj najväčších kryptomien sa obracia

Portál CoinShares uviedol správu s názvom “Digital Asset Fund Flows Weekly”. V správe sa uvádza, že investičné produkty Etherea prežívajú už tretí týždeň v rade odlev financií. Od 6.júna to činí 64,3 milióna USD. Napriek týmto rekordným odlevom bolo od začiatku roka 2021 vložených do produktov ETH 943 miliónov USD.

Celkovo svet kryptomien zaznamenal už štvrtý týždeň po sebe odlev, pričom za posledný týždeň to bolo 44 miliónov USD. V správe sa tiež uvádza, že od polovice mája stiahli inštitucionálni investori z krypto produktov 313 miliónov USD. Jasným lídrom je Ethereum, pričom jeho najväčší konkurent Bitcoin dosiahol výrazné spomalenie odlevu z 89 miliónov USD na 1,3 milióna USD.

“Investičné produkty viacerých digitálnych mien pokračovali v negatívnom trende s prílevom na úrovni 6 miliónov USD za minulý týždeň. To naznačuje, že investori naďalej uprednostňujú digitálne aktíva, ale s možnosťou diverzifikácie.”

Dvojka a trojka rebríčka najväčších správcov kryptoaktív – CoinShares a 3iQ zaznamenali najväčší odlev aktív za týždňové obdobie. Konkrétne 56,4 resp. 27,1 milióna USD. Lídrom v danej oblasti je spoločnosť Grayscale, ktorá prežíva stabilné obdobie s prílevom 1,3 milióna USD.

Zo správy CoinShares je teda jasné, že sa inštitucionálni investori odkláňajú od Etherea a dávajú prednosť Bitcoinu a iným aktívam. Tento súboj bol pri tom ešte pred pár mesiacmi jednoznačne v prospech ETH.

ETH/USD denný graf Binance. Zdroj: TradingView
ETH/USD denný graf Binance. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa cena ETH pohybovala na úrovni 2191 USD.

Analýza ETH a LTC – Späť v bullish trende?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance