Hashrate BTC je na novom ATH
Hashrate BTC je na novom ATH. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Hashrate Bitcoinu dosiahol nové historické maximum. Polroka po tom, čo druhá najväčšia ekonomika sveta v Číne zakázala ťažbu BTC.

Hashrate Bitcoinu na novom historickom maxime

Čínsky zákaz ťažby kryptomien viedol dňa 27. júna až k 75 % poklesu na hodnotu 58 EH/S. Od tohto momentu bol zaznamenaný odraz a prakticky neustály rast, ktorý bol znakom dosiahnutia nového historického maxima na úrovni 190,974 EH/S. Bitcoinová sieť sa tak vrátila do optimálnej zóny.

Hashrate Bitcoinu s novým ATH
Hashrate Bitcoinu s novým ATH. Zdroj: Blockchain.com

Napriek obrovskému poklesu hashovania nezaznamenala sieť žiadne výraznejšie problémy. Tento faktor môže byť veľmi pozitívnym znakom. Sieť si totiž prešla významným testom, pokiaľ ide o schopnosť funkčnosti BTC v období, keď sa hardvér nachádzal pod značným tlakom. Dlhé obdobie čakania v trvaní šiestich mesiacov sa dá pripisovať Číne, keďže bola producentom až troch štvrtín všetkých výrobných kapacít. Aktuálne sa však táto hodnota nachádza blízko nuly, nakoľko väčšina ťažobných prevádzok musela opustiť krajinu.

Mohlo by ťa zaujímať: Visa oznamuje novú kryptokonzultačnú službu pre obchodníkov a banky

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Dosiahnutím nového ATH sa tak zrejme uzatvára čínska kapitola, ktorá dokázala ovplyvňovať cenu BTC.

BTC/BUSD
BTC/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa cena Bitcoinu pohybovala na úrovni 50 302 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre